2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

Forrás: Sarlós Boldogasszony templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

2023. június 18. - Évközi 11. vasárnap

• Júniusban minden esti szentmise előtt fél 6-tól imádkozzuk a Jézus Szíve Litániát. Várjuk a testvéreket közös imádságra!
  • Papszentelés lesz szombat délelőtt 10 órakor Kalocsán. Érsek atya két diakónust szentel pappá, imádkozzunk Kisjuhász Tibor és Tompa Szabolcs leendő újmisés atyákért.
  • A Szent Mónika Közösség szentmiséje június 24-én, szombaton este 18 órakor lesz.
  • TEMPLOMUNK BÚCSÚJÁT július 2-án, vasárnap tartjuk délelőtt 10 órakor! Az ünnepi szentmisét celebrálja és a körmenetet vezeti Dr. Bábel Balázs érsek úr. A szentmisét követően mindenkit nagy szeretettel várunk egy fogadásra a plébánia udvarába! Azon a vasárnapon reggel 6.30-kor lesz szentmise templomunkban és este 18 órakor. A 8-as és 9-es mise nem lesz megtartva, valamint a Kalmár kápolnában sem lesz szentmise azon a vasárnapon!
  • Mivel egyházmegyénkben a papi hivatások száma csökken, így első lépésként Érsek atya 2023. május 30-án megalapította a Szent Asztrik Imaszövetséget. Az imaszövetség célja, buzgó és folyamatos ima papi és szerzetesi hivatásokért. Az imaszövetségbe papok és világiak is beléphetnek, mellékletben csatoljuk a jelentkezési lapokat, melyek a hátsó asztalról elvihetőek.
  • Apa-gyerek tábort szervez augusztus 4-6. között a Fülöp Atya Alapítvány Juhász Miklós cserkésztiszt vezetésével. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók. A Bugaci Lelkigyakorlatos Tábor és a Bázis Ifjúsági Tábor plakátját a hirdetőtáblán találják a testvérek.
  • Házaspárok Találkozója lesz Petőfiszállás-Pálosszentkúton szeptember 23-án, részletek a hirdetőtáblán olvashatóak.

2024. Május 19. 10:58, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból

Pünkösdvasárnap, a Szentlélek kiáradásának főünnepe – 2024. május 19.

2024. Május 17. 19:42, péntek | Helyi

A digitális dzsungelben is van létjogosultsága a grafikáknak

2024. Május 17. 10:17, péntek | Helyi

Erőszakkal akarta rávenni