2024. április 24, szerda - György

Forrás: Sarlós Boldogasszony templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

2023. április 2. Virágvasárnap - Urunk szenvedésének vasárnapja

• Hétfőn este 17.30-kor Biblia óra lesz a közösségi házban, várjuk szeretettel a testvéreket!
  • Szerdán imádkozzuk a keresztutat az esti szentmise előtt délután 17 órától, a Képviselőtestület vezetésével.
  • Kérjük a testvéreket, hogy ha van otthonukban, környezetükben beteg családtag, aki szeretné húsvéti szentgyónását, áldozását elvégezni, jelezzék a sekrestyében vagy a plébánián és még az ünnep előtt felkeressük őket

A HÚSVÉTI SZENT HÁROM NAPBAN a szent liturgiák a következő időpontokban lesznek:

• NAGYCSÜTÖRTÖK:reggel 7 órakor imádkozzuk Jeremiás siralmait (alatta gyónási lehetőség); este 18 órakor az UTOLSÓ VACSORA EMLÉKMISÉJE a lábmosás és az oltárfosztás szertartásával, majd utána egy órás virrasztás a templomban
  • NAGYPÉNTEK: reggel 7 órakor imádkozzuk Jeremiás siralmait (alatta gyónási lehetőség); délután 15 órakor keresztutat imádkozunk a Kálvárián;este 18 órakor az ÚR SZENVEDÉSÉNEK EMLÉKEZETE, a Passióval, kereszthódolattal és áldoztatással.
  • NAGYSZOMBAT:reggel 7 órakor imádkozzuk Jeremiás siralmait (alatta gyónási lehetőség)
  • A Szent Sír látogatására egész nap lehetőség van
  • este 19 órakor HÚSVÉTI VIGÍLIA, tűzszenteléssel, keresztvíz megáldással és körmenettel
  • HÚSVÉT VASÁRNAP minden szentmise végén húsvéti ételszentelést tartunk.

HÚSVÉTHÉTFŐN templomunkban csak reggel fél 7-kor és 8 órakor lesznek szentmisék. Este nem lesz szentmise templomunkban.

A Húsvéti ünnepek alatt teljes búcsút nyerhetnek, akik:

• Nagycsütörtökön a virrasztáskor elimádkozzák a Tantum ergot,
  • Nagypénteken részt vesznek a liturgiában és a kereszthódolatban,
  • Nagypénteken elvégzik a keresztutat,
  • Húsvét vasárnapján a pápa Urbi et orbi áldását áhítattal fogadják.

Április 30-án, vasárnap délelőtt Ferenc pápa Budapesten a Kossuth téren mutat be szentmisét, amely alkalomra zarándokbuszt indítunk. Jelentkezni a plébánián lehet, az út költsége 4.000 forint. Indulás reggel 5 órakor.

A középső perselybe a Szent Sír és a Húsvéti oltárok díszítésére gyűjtünk.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).