2024. április 19, péntek - Emma

2019. December 08. 10:42, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Advent 2. vasárnapja – 2019. december 8.

1. Hétfőn a Boldogságos Szűz Mária szeplőtelen fogantatásának főünnepe, pénteken Szent Lúcia szűz és vértanú emléknapja, szombaton pedig Keresztes Szent János áldozópap és egyháztanító emléknapja lesz.

2. Az adventi időszakban hétfő kivételével hétköznaponként reggel 6 órakor és este 6 órakor lesznek a szentmisék. Szeretettel hívnak mindenkit a hajnali Rorate-misékre, hogy közös imádsággal és a kegyelmi ajándékok vételével indíthassuk a karácsonyi készület napjait. A hajnali misék lőtt 5.25-től szentségimádást tartanak, és szokás szerint elimádkozzák az irgalmasság rózsafüzérét.

3. Hétfőn ½ 6-kor Bibliaóra lesz a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

4. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Jókai utca 1. szám alatti Karitász bolt. Szeretettel várják az érdeklődőket.

5. December 13-án, pénteken, a Boldogságos Szűz Mária fatimai jelenésére emlékeznek, a családokért imádkoznak. A szentmisék reggel 6 órakor, déli 12 órakor és este 6-kor lesznek. ½ 12-től rózsafüzért imádkoznak a családokért.

6. A Mária Tisztelők Köre közös imádságot hirdet minden hónap 13-án, este 6 órára a Mártírok útja 7. szám alatt Lugosi Lászlóné lakásába. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

7. December 14-én, szombaton délután ½ 5-kor gyújtjáj meg a harmadik adventi gyertyát a városháza előtt. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

8. Szombaton az esti szentmise a Szent Mónika Közösség szándékára lesz bemutatva.

9. Az adventi lelkigyakorlatot december 16-án, 17-én és 18-án reggel 6 órakor, a Rorate-mise keretében tartják. A triduum előadója, Hajagos Gyula plébános úr lesz.

10. December 15-én, jövő vasárnap délután 4 órakor adventi hangverseny lesz a Szent István Templomban.

11. Kérik, hogy akik még nem rendezték idei egyházi adójukat és van rá lehetőségük, a következő hetekben a plébánia irodájában tegyék ezt meg. Gondoskodó szeretetüket hálásan köszönik.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

Címkék: Ótemplom

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.