2024. április 25, csütörtök - Márk

2019. Szeptember 01. 08:38, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Évközi 22. vasárnap - 2019. szeptember 1.

1. Kedden Nagy Szent Gergely pápa és egyháztanító, szombaton pedig a Kassai Vértanúk ünnepe lesz.

2. Hétfőn este ½ 6-kor Bibliaóra lesz a Jókai utcai Közösségi Házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak.

3. Kedden és pénteken 9-től 11 óráig van nyitva a Jókai utca 1. szám alatti Karitász bolt. Megújult készlettel várják az érdeklődőket.

4. Csütörtökön elsőcsütörtök lesz, a betegeket otthonaikban felkeresik.

5. Pénteken elsőpéntek, szentségimádásra napközben lesz lehetőség az esti szentmiséig.

6. Szeptember 7-én és 8-án tartják Petőfiszállás-Pálosszentkúton a Kisasszony napi búcsút. A vasárnapi ünnepi szentmisére kerékpáros zarándoklat indul az Ótemplom elől, reggel ½ 8-kor. A szervezők kérik, hogy mindenki vigyen magával láthatósági mellényt és ennivalót. A búcsúi programok a hirdetőtáblán elhelyezett plakáton olvashatók.

7. Szentségimádás iskolája címmel kurzust hirdet mindenki számára a két kiskunfélegyházi egyházközség. Ennek célja, hogy elmélyülést és személyesebb imaéletet gyakoroljanak az Oltáriszentség előtt. Ez 12 hónapon keresztül, havonta, a szombat esti szentmise után egy 30 perces alkalmat jelent, tematikus felépítésben. Ezen alkalmak felváltva a két templomban lesznek megrendezve, amelyeket mindig előre meghirdetnek. A részvétel ingyenes és bárki, bármikor becsatlakozhat. A kurzus első alkalma az Ótemplomban, szeptember 14-én, az este 6 órai szentmisével kezdődik. Mindenkit szeretettel várnak!

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

2024. Április 25. 21:11, csütörtök | Helyi

105. születésnapját ünnepelte Erzsike néni

Kiskunfélegyháza legidősebb polgára betöltötte 95. életévét.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot