2024. május 8, szerda - Mihály

2018. November 25. 12:35, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom plébániája

Hírek az Ótemplomból

Krisztus Király vasárnapja - 2018. november 25.

1. Pénteken szent András apostol ünnepe lesz.

2. Hétfőn kivételesen nem lesz Bibliaóra.

3. A Szent József Kör, vagyis a Keresztény Édesapák Körének gyűlése nem most, hanem hétfőhöz egy hétre, december 3-án este ½ 7-kor lesz a Jókai utcai Közösségi Házban.

4. December 1-jén,szombaton este 5 órakor adventi gyertyagyújtás lesz a polgármesteri hivatal előtt. Mindenkit szeretettel várnak a szervezők.

5. Jövő vasárnap Advent első vasárnapja lesz. Használjuk ki a karácsonyi készület idejét, hogy az őszinte bűnbánat és a jócselekedetek által valóban ünnepi díszbe öltöztethessük lelkünket, s a Jézussal való találkozás öröme tegye teljessé készületünket.

6. Már most hirdetjük, hogy Advent hétköznapjain a RORÁTE-misék reggel 6 órakor kezdődnek.

7. A héten megkezdték a karácsonyi tartós élelmiszergyűjtést a templomban, hogy minél több és tartalmasabb csomagot tudjanak összeállítani a rászoruló családoknak az ünnepre. Az adományokat a sekrestyében vagy a plébánián lehet leadni. Péntek délután és szombat délelőtt a COOP boltokban a templom Karitász csoportjának tagjai gyűjtenek. Nagylelkű segítségüket előre is hálásan köszönik!

8. Az adventi lelkigyakorlatot december 17-én, 18-án és 19-én reggel 6 órakor a Roráte-mise keretében tartják. A triduum előadója Seffer Attila kiskőrösi plébános úr lesz.

9. December 8-án, szombaton az esti szentmise keretében ünnepeljük a Szent Mónika Közösség megalakulásának 25. évfordulóját. Szeretettel hívnak mindenkit erre a szép, ünnepi alkalomra.

Áldott vasárnapot kívánunk mindannyiuknak!

2024. Május 08. 10:25, szerda | Helyi

Oldott hangulatban, lelkesen

A Batthyany Lajos Általános Iskolában április végén rendezték meg a nyolcadik iskola-előkészítő foglalkozást a nagycsoportos óvodások számára.

2024. Május 08. 10:22, szerda | Helyi

Nemzetközi gitárfesztivál

Lengyel Réka a Bécsi Nemzetközi Gitárfesztiválon szerepelt.

2024. Május 07. 10:00, kedd | Helyi

Matematikával folytatódott az írásbeli érettségi

Matematikával folytatódott kedd reggel 9 órától az írásbeli érettségi.

2024. Május 07. 09:50, kedd | Helyi

A sok cukor és koffein a vizsgázók ellensége

A sok kávé és energiaital, illetve a cukros ételek és italok inkább rontják a vizsgára készülők teljesítményét.