2024. május 3, péntek - Tímea

2016. Október 30. 11:35, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Templom Plébániája

Hírek az Ótemplomból

A hét ünnepei: Kedd: Mindenszentek ünnepe. Szerda: Halottak Napja. Péntek: Borromeo Szent Károly püspök emléknapja. Szombat: Szent Imre herceg ünnepe.

Évközi harmincegyedik vasárnap - 2016. október 30.

1. Kedden Mindenszentek ünnepe lesz. Örömmel ünnepeljük mindazokat, akik már a boldog örök élet részesei. Ez az ünnep parancsolt ünnep. A szentmisék reggel ½ 7-kor, 8 órakor és este ½ 6-kor lesznek. Akik a temetőket ájtatos lélekkel látogatják és imádkoznak az elhunytakért, november 1-je és
8-a között minden nap teljes búcsút nyerhetnek. A teljes búcsúelnyerésének feltételei: gyónás, áldozás és imádság a pápa szándékára.

2. Szerdán, Halottak Napján szintén reggel ½ 7-kor, 8 órakor és este ½ 6-kor lesznek a szentmisék.

3. Sírszenteléseket tartanak október 31-én, hétfőn az Alsótemetőben, november 1-jén, kedden pedig a Felsőtemetőben, délután 2 órától.

4. Kedden, az ünnep miatt nem lesz nyiva a Jókai u. 1. szám alatti Karitász bolt.

5. November 3-án, csütörtökön első csütörtök lesz, a betegeket otthonaikban felkeresik.

6. November 4-én, pénteken elsőpéntek, reggel 6 órától szokás szerint 24 órás szentségimádással.

2024. Május 02. 14:39, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Május 01. 20:00, szerda | Helyi

Régmúlt idők varázsát csalogatta elő a majális

Megtelt a Parkerdő szórakozni vágyó közönséggel május 1-jén. A ragyogó napsütésben színes programok sora várta az érdeklődőket egész nap.

2024. Május 01. 15:17, szerda | Helyi

TeSzedd akció Petőfiszálláson

A föld napja alkalmából a Róna Vadásztársaság és a Petőfiszállási Polgárőr Egyesület Petőfiszállás vadászterületén a \"TE SZEDD\" mozgalomhoz csatlakozva, a természetben "felejtett" lakossági hulladékot gyűjtött 23 fővel.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben