2024. április 27, szombat - Zita

Hírek a Szent István templomból

2024. március 24. - Virágvasárnap
AZ ÚR SZENVEDÉSÉNEK VASÁRNAPJA

• A mai nappal elkezdődik a nagyhét.
  • Március 26-án, nagykedden délelőtt keressük fel otthonaikban azokat az időseket, betegeket, akik nem tudnak eljönni a templomba, hogy ők is elvégezzék húsvéti szentgyónásukat és szentáldozáshoz tudjanak járulni. Kérjük, hogy jelentsék be őket a sekrestyében vagy a plébánián.
  • Nagycsütörtökön, nagypénteken, nagyszombaton reggel 7 órakor elvégezzük a Jeremiás síralmait, utána lesz gyónási lehetőség. Mindhárom napon este 6 órakor kezdjük a szertartásokat.
  • A nagy heti szertartások részletes rendje a templomi hirdetőtáblán olvasható.
  • Nagypénteken délután 3 órakor a Kálváriánál fogjuk elvégezni a keresztutat.
  • Jövő vasárnap, Húsvétkor, Jézus feltámadásának ünnepén reggel 7 órakor délelőtt 9-kor, ½11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét. Azon a napon a 9 órai és a ½ 11-es szentmise keretében ételszentelést végzünk.
  • Húsvét másnapján reggel 7-kor, délelőtt 9-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét.
  • Húsvéttól kezdődően az esti szentmisék mindennap 6 órakor kezdődnek.
  • A húsvéti ünnep alatt Egyházközségünk közüzemi számláinak kifizetéséhez kérjük a kedves hívek adományait!

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi

Természetismereti versenyen jeleskedtek a platánosok