2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Forrás: Szent István templom plébániája

Hírek a Szent István templomból

2023. május 28. - PÜNKÖSD

• Ezen a hétvégén tartják a Petőfiszállás - Szentkúti búcsút. Részletes program a templomi hirdetőtáblán látható.
  • Hétfőn reggel 7 órakor és este 6 órakor tartunk szentmisét
  • Kedden az esti szentmise előtt ½ 6-kor kezdjük ebben az évben az utolsó lorettói litániát
  • A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye május 30-án ünnepli alapításának 30. évfordulóját. A főegyházmegye ezt az eseményt Egyházközségünkben ünnepli meg. Május 30-án, kedden délelőtt 9 órakor ünnepi szentmise lesz templomunkban, melynek főcelebránsa Michael Wallace Banach apostoli nuncius, pápai nagykövet lesz. A szentmisén a Főegyházmegye papsága Dr. Bábel Balázs érsek atya vezetésével szinte teljes létszámmal részt vesz. Kérjük a kedves híveket, hogy kijelölt helyeket hagyják szabadon. Hívunk és várunk mindenkit a szentmisére!
  • Csütörtökön délután 5 órakor szentség kitétellel csendes szentségimádás kezdődik papi és szerzetesi hívatásokért.
  • Június Jézus Szíve engesztelő hónapja, ezért péntekenként az esti szentmise előtt ½ 6-tól Jézus Szíve litániát tartunk.
  • Jövő vasárnap a 9 órai szentmise után megbeszélés lesz a hittanos táborba jelentkezett gyerekek szüleinek.
  • Jövő vasárnap délután 5 órakor kezdődik az első vasárnapi szentségimádás.
  • Már előre hirdetjük, hogy június 8-án, csütörtökön lesz Úrnapja. Este 6 órakor szentmise lesz templomunkban. Utána indul az úrnapi körmenet az Ótemplomhoz.
  • Apa-gyerek tábort szervez augusztus 4-6. között a Fülöp Atya Alapítvány Juhász Miklós cserkésztiszt vezetésével. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén

2024. Április 19. 15:09, péntek | Helyi

Újabb Balázs Árpád AMI - Battyány iskolás diák sikere

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.