2024. április 27, szombat - Zita

Forrás: Szent István templom plébániája

Hírek a Szent István templomból

2023. április 2. Virágvasárnap - Az Úr szenvedésének vasárnapja

• A mai nappal elkezdődik a nagyhét.
  • Április 4-én, nagykedden délelőtt keressük fel otthonaikban azokat az időseket, betegeket, akik nem tudnak eljönni a templomba, hogy ők is elvégezzék húsvéti szentgyónásukat és szentáldozáshoz tudjanak járulni. Kérjük, hogy jelentsék be őket a sekrestyében.
  • Nagycsütörtökön, nagypénteken, nagyszombaton reggel 7 órakor elvégezzük a Jeremiás síralmait, utána lesz gyónási lehetőség. Mindhárom napon 6 órakor kezdjük a szertartásokat.
  • Nagypénteken délután 3 órakor a Kálváriánál fogjuk elvégezni a keresztutat.
  • Jövő vasárnap, Húsvétkor, Jézus feltámadásának ünnepén reggel 7 órakor délelőtt 9-kor, ½11-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét. Azon a napon a 9 órai és a ½ 11-es szentmise keretében ételszentelést végzünk.
  • Húsvét másnapján reggel 7-kor, délelőtt 9-kor és este 6 órakor tartunk szentmisét.
  • Április 30-án, vasárnap a budapesti Kossuth téren tart szentmisét Ferenc pápa. A pápai misére autóbuszt indítunk. Jelentkezni lehet a Plébánián 4000 Ft. befizetésével. Április 30-án, vasárnap délelőtt templomunkban nem lesz szentmise.
  • A húsvéti ünnepek alatt a megemelkedett közüzemi számlák kifizetéséhez kérjük a kedves hívek adományait.

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi

Természettudományos siker