2024. április 19, péntek - Emma

2023. Február 05. 15:27, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István templom plébániája

Hírek a Szent István templomból

Évközi ötödik vasárnap – 2023. február 5.

1. Vasárnap délután 4 órakor kezdődik az első vasárnapi szentségimádás.

2. Minden délután fél 5-kor kezdik mondani a lourdesi imakilencedet.

3. Várják a plébánián azokat a jegyespárokat, akik 2023-ban a Szent István Templomban szeretnének egyházi házasságot kötni. Részükre szombaton délután 2 órától előkészítő jegyoktatás lesz a Szent István Közösségi Házban.

4. Február 12-én, jövő vasárnap délután 4 órakor kezdődik a Rózsafüzér-társulat találkozója.

5. Előkészítő tanfolyamot szerveznek azoknak a felnőtteknek, akik nincsenek megkeresztelve, nem voltak elsőáldozók, bérmálkozók. Jelentkezni lehet a plébánián.

6. Nyári tábort szerveznek felső tagozatos hittanosoknak július 3. és 8. között Sopronba. Érdeklődni és jelentkezni lehet a hitoktatóknál.

7. Az egyházközség képviselő-testülete megtartotta zárszámadó és költségvetési gyűlését. Az elfogadott anyagok megtekinthetőek a plébánián.

8. A testület döntése értelében a megnövekedett kiadásokra való tekintettel az egyházi adó összege megváltozik. Az aktív dolgozók évi egyházi adója 7000, míg a nyugdíjasoké 5000 forintra emelkedett.

9. Egyházközségi kirándulást, zarándoklatot szerveznek július 17. és 21. között. Részletes program és tudnivalók a templomi hirdetőtáblán olvashatóak. Jelentkezni lehet február 20-áig lehet a plébánián, 63 ezer forint előleg befizetésével.

10. A templomban előkészített kiállítás megnyitója február 27-én, hétfőn lesz.

2024. Április 19. 13:59, péntek | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.