2024. április 26, péntek - Ervin

Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

2020. március 22. - Nagyböjt 4. vasárnapja

• Sajnálattal jelezzük, hogy a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a koronavírus járvány miatt elrendelte, hogy 2020. március 22-től a templomokban nem lehet nyilvánosan szentmisét és szertartásokat tartani.
  • Ezért március 22-től naponta reggel 7 órakor zárt ajtók mögött tartunk szentmisét, hiszen minden papnak feladata, hogy naponta szentmisét tartson. Ebben az időpontban az az napra fel vett szentmise szándékokat elvégezzük, így lesz lehetőség imádságban bekapcsolódni. Aki szeretnék, hogy az előjegyzett szentmise szándékot egy későbbi időpontban végezzük el, azok jöjjenek be előtte a Plébániára egyeztetni.
  • Több TV csatorna és rádióadó közvetít szentmisét. Ezeknek rendje a www.magyarkurir.hu katolikus honlapon olvasható. Mivel szentáldozásra ebben a keretben nincs lehetőség ezért kérjük a híveket, hogy éljenek a lelkiáldozás lehetőségével.
  • A Katolikus újságok sem jelennek meg nyomtatott formában. De az interneten elérhető az Új Ember és a Keresztény Élet újság
  • Március 25-én nem lesz lehetőség arra, hogy közösen imádkozzuk az „1000 Üdvözlégy Mária” imádságot. Kérünk mindenkit, hogy szerdán, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén valamennyi imádságot ajánljon fel. Bízunk benne, hogy bár távol egymástól, de tudunk együtt imádkozni
  • A rendelkezés visszavonásáig semmiféle templomi szertartást, keresztelő, litánia, keresztúti ájtatosság, stb. nincs lehetőségünk elvégezni.
  • A temetési szertartásokat továbbra is a temetést végző szolgáltatóval egyezetett időpontban elvégezzük.
  • Az iskolákban hétfőtől távoktatás van. A hittanórák is ebbe a rendbe illeszkednek. A hittanosok az iskolák által megaadott elektronikus elérhetőségen keresztül kapják meg a heti feladatokat. Kérjük a családokat, kísérjék figyelemmel gyermekeik tanulását. Ugyanakkor kérjük a családokat, hogy gyermekeikkel együtt vegyenek részt a szentmise közvetítéseken.
Címkék: újtemplom, mise, templom

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi