2024. április 26, péntek - Ervin

2020. Február 02. 11:56, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Gyertyaszentelő Boldogasszony vasárnapja – 2020. február 2.

1. Most vasárnap a 9 órai és a ½ 11-es szentmisében gyertyaszentelés lesz.
A templomban gyertyavásárlási lehetőség van. Ezen a vasárnapon, délelőtt 9 órakor szentmise lesz a városért az Ótemplomban.

2. Vasárnap délután 5 órakor szentségkitétellel szentségimádást tartanak.

3. Hétfőn, február 3-án, az esti szentmise előtt ½ 5kor kezdik a lourdesi kilencedet.

4. Csütörtökön délután 4 órakor szentségkitétellel csendes szentségimádás kezdődik papi és szerzetesi hívatásokért.

5. Az egyházközség képviselő-testülete elfogadta a 2019. évi zárszámadást és 2020. évi költségvetést, ezek a plébánián megtekinthetőek.

6. Egyházközségi zarándoklatot, kirándulást szerveznek július 20. és 24. között Medjugorjéba. Már jó ideje, hogy Medjugorjében (Čitluk, Bosznia-Hercegovina) hat szavahihető tanú esküvel megerősítve állítja, hogy 1981. június 24. óta a Szűzanya, (horvátul „Gospa”), mindmáig megjelenik nekik. Tájékoztató plakát a templomi hirdetőtáblán olvasható. Érdeklődni és jelentkezni lehet a plébánián.

7. Várják a plébánián azokat a jegyespárokat, akik ebben az évben a Szent István Templomban szeretnének egyházi házasságot kötni. Részükre február 8-ától előkészítő jegyes oktatást szerveznek.

8. Előkészítő tanfolyamot szerveznek azoknak a felnőtteknek, akik nincsenek megkeresztelve, nem voltak elsőáldozók, bérmálkozók. Jelentkezni lehet a plébánián.

A szentmisék végén balázsáldást adnak.

Címkék: szentmise

2024. Április 26. 20:25, péntek | Helyi

Tavaszi virágünnep Kiskunfélegyházán

2024. Április 26. 20:05, péntek | Helyi