2024. április 19, péntek - Emma

2019. Augusztus 18. 08:33, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi 20. vasárnap – 2019. augusztus 18.

1. Köszönetet mondanak mindazoknak, akik részt vettek a templom búcsú előtti takarításában.

2. A templom búcsúja augusztus 20-án, kedden, Szent István király ünnepén délelőtt lesz. 10 órakor Csányi József polgármester mond beszédet, majd ezután lesz a Szent István-szobor megkoszorúzása. A szentmise ½ 11-kor kezdődik, amelynek főcelebránsa és szónoka dr. Pintér Gábor érsek atya, apostoli nuncius lesz.

3. A búcsúi előkészületek miatt kedden délelőtt 9 órakor nem lesz szentmise.

4. Augusztus 24-én, jövő vasárnap délelőtt 10 órakor kezdődik a bugaci templom búcsúja.

5. Ünnepi számmal jelent meg a Keresztény Élet újság, amely 380 forintért megvásárolható az újságos asztalnál.

6. A Mária út Közhasznú Egyesület zarándoklatot hirdet. Részletes tudnivalók a templomi hirdetőtáblán olvashatóak.

7. Augusztus 24-én, szombaton, Budapesten lesz a Szent Mónika közösségek országos találkozója. Tudnivalók a templomi hirdetőtáblán olvashatók.

2024. Április 19. 08:13, péntek | Helyi

Elmarad a Szivárvány Majális

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény vezetősége tájékoztatja a tisztelt lakosságot, hogy az idei, 2024-es Szivárvány Majális technikai okok miatt elmarad.

2024. Április 19. 07:17, péntek | Helyi

Bronzérem a tájékozódási túraversenyen

2024. április 13-án Pirtón rendezte meg a Rezét SE tájékozódási túraversenyét.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit