2024. május 15, szerda - Zsófia

2018. Február 04. 09:11, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi ötödik vasárnap - 2018. február 4.

1. Most vasárnap a 9 órai és ½ 11-es szentmisében végzik a gyertyaszentelést. Gyertyát a templomban is lehet vásárolni. A szentmisék végén Balázs-áldást adnak.

2. Délután 5 órakor szentségkitétellel kezdik az első vasárnapi szentségimádást.

3. Az egyházközség képviselő-testülete elfogadta a 2017. évi zárszámadást és a 2018. évi költségvetést. Az adatok a plébánián megtekintőek.

4. Február 9-én, pénteken este 7 órakor ifjúsági mise lesz a Kalmár kápolnában. Minden fiatalt hívnak és várnak.

5. Február 10-én, szombaton délelőtt 9 órakor felkészítés kezdődik azoknak a felső tagozatos hittanosoknak, akik részt vesznek a hittanversenyen.

6. Várják azokat a párokat, akik a Szent István Templomban szeretnének házasságot kötni. Részükre február 10-én, szombaton délután 2 órakor jegyesoktatás lesz a plébánián.

7. Minden nap az esti szentmise előtt ½ órával kezdik a lour-desi imakilencedet.

8. Előkészítő tanfolyamot szerveznek azoknak a felnőtteknek, akik nincsenek megkeresztelve, nem voltak elsőáldozók, nem bérmálkoztak. Érdeklődni és jelentkezni lehet a plébánián.

9. A következő napokban, hetekben nagyon sok szabad szentmise van, akik szeretnének szentmisét mondatni, menjenek be a plébániára.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.