2024. május 14, kedd - Bonifác

2017. Október 01. 08:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi 26. vasárnap - 2017. október 1.

1. Most vasárnap 5 órakor tartják a Rózsafüzér-társulat éves összejövetelét. Akkor lesz az új tagok felvétele. Várják azokat, akik szeretnének csatlakozni a társulathoz.

2. Októberben hétköznapokon az esti szentmise után, szombaton és vasárnap az esti szentmise előtt ¼ 6-kor kezdik a közös Rózsafüzér-imádságot.

3. Október 7-én, szombaton országos katolikus ifjúsági találkozó lesz Nagymaroson. A találkozóra autóbuszt indítanak. Indulás reggel 6 órakor a plébánia előtti parkolóból. Érdeklődni lehet az atyáknál.

4. Október 8-án tartják a Dunavecsei templom búcsúját. Az autóbusz ½ 2-kor indul a plébánia előtti parkolóból. Akik jelentkeztek ¼ 2-re menjenek!

5. A templomi kiállítások október 15-éig látogathatóak nyitvatartási időben.

6. Október 29-én, vasárnap a ½ 11-es szentmisében tartják a jubiláló házastársak közös hálaadó szentmiséjét. Várják a plébánián a házassági évfordulójukat ünneplő házastársak jelentkezését.

7. November 4-én, szombaton egyházközségi zarándoklatot szerveznek Bátára a Szent Vér Templomhoz. A részvételi díj 2000 forint személyenként. Jelentkezni lehet a plébánián.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Május 13. 14:32, hétfő | Helyi

Megérkeztek az iskolákba a gyerekek digitális fejlődését elősegítő laptopok

Folytatódik a 2022. tavaszán megkezdett tanulói notebook kiosztási program.