2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Szeptember 18. 08:28, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom Plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Évközi 25. vasárnap - 2016. szeptember 18.

A hét ünnepei: Kedd: A koreai vértanúk emléknapja. Szerda: Szent Máté apostol és evangélista ünnepe. Péntek: Szent Pio áldozópap emléknapja. Szombat: Szent Gellért püspök és vértanú ünnepe.

1. A nyitott templomok éjszakáján megnyitott kiállítás október 23-áig látható a templomban.

2. Az elsőáldozás most vasárnap lesz a 9 órai szentmisében.

3. Kedden délután ½ 6-kor bibliaórát tartanak felnőtteknek a Plébánián.

4. Szeptember 24-én, szombaton este 6 órakor kezdődik a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusának őszi hangversenye. Részletes tudnivalók a templomi hirdetőtáblán olvashatóak.

5. Kérik, hogy gyöngyösi zarándoklat résztvevői szeptember 25-én, jövő vasárnap reggel ¾ 6-ra menjenek a Plébánia előtti parkolóhoz. Indulás reggel 6 órakor lesz.

6. Ugyancsak szeptember 25-én, jövő vasárnap a Szentírás vasárnapja lesz. Kérik a kedves
híveket, vigyék el magukkal szentírásukat, mert a szentmisék végén biblia megáldást végzünk.

7. Jövő vasárnap, szeptember 25-én, vasárnap délután 4 órakor szentmise keretében lesz a betegek szentségének kiosztása. Előtte 3 órától már lesz gyónási lehetőség. Jövő vasárnap este 7 órakor nem lesz szentmise a templomban.

8. A Szent Imre Cserkészcsapat szeretettel vár érdeklődő gyerekeket néhány meglévő őrsébe. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.

9. Október 22-én egyházközségi zarándoklatot szerveznek Békéscsabára és Gyulára. A részvételi díj 2000 forint személyenként. Jelentkezni lehet a Plébánián.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból