Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2018. Április 25. 14:59, szerda | Helyi
Forrás: police.hu

Helikopterről is figyelték a szabálytalankodókat

Motoros rendőrök és szolgálati helikopter bevonásával folytatta a fokozott ellenőrzést a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság az M5-ös autópályán.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Autópálya Alosztálya a közlekedésbiztonsági és közbiztonsági helyzetének javítása érdekében akciót tartott 2018. április 23-án 11 órától 15 óráig az M5-ös autópályán.

A fokozott ellenőrzés elsősorban az autópálya leállósávjának szabálytalan használatára, a nehéz tehergépjárművekkel történő szabálytalan előzések számának visszaszorítására, és a passzív biztonsági eszközök használatának ellenőrzésére irányult.

A közlekedésbiztonság javítása és az ellenőrzések még hatékonyabb végrehajtása érdekében az akció keretein belül motoros rendőrök is részt vettek az ellenőrzésben, továbbá a Készenléti Rendőrség által biztosított rendőrségi helikopterrel a légtérből is figyelték a szabálytalankodókat. Ennek eredményeképpen több nehéz tehergépjárművel történő szabálytalan előzést is észlelni tudtak a rendőrök, akiknek a jelzése alapján a földi egységek intézkedés alá tudták vonni azon szabálytalan gépjárművezetőket is, akik kihasználták azt az időszakot, amikor közvetlen közelükben nem észleltek rendőrségi járműveket, és így követték el a szabálytalan előzést.

A fokozott ellenőrzés során nehéz tehergépjárművel történt szabálytalan előzés, követési távolság be nem tartása, kézben tartott mobiltelefon használata és a megállás szabályainak megszegése miatt 16 sofőrrel szemben szabtak ki helyszíni bírságot. Továbbá 4 fő közigazgatási bírságot kapott biztonsági öv használatának elmulasztása miatt.

Az M5-ös autópálya Bács-Kiskun megyei szakaszán a jövőben is folytatódnak az ilyen jellegű akciók.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 14. 07:50, szombat | Helyi

Növényvédelmi permetezés

A Kiskunfélegyházi Polgármesteri Hivatal Városüzemeltetési Osztálya értesíti a lakosságot, hogy a díszfák növényvédelmi permetezésének várható időpontja 2025. 06. 16.

2025. Június 13. 14:21, péntek | Helyi

Anyakkönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Június 11. 15:30, szerda | Helyi

Új eszköz segíti a félegyházi mentőszolgálat munkáját

A Kiskunfélegyházi Mentők Alapítvány június 10-én vette át a Tisza Párt kiskunfélegyházi aktivistái által rendezett közösségi gyűjtés eredményeként megvásárolt eszközöket.

2025. Június 11. 12:52, szerda | Helyi

Szerdától tilos az energiaital, de a korlátozás alatt állók máris megtalálták a kiskaput

Az Országgyűlés elfogadta azt a törvénymódosítást, amely szerdától megtiltja az energiaitalok értékesítését 18 év alattiak számára.