2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

2020. Április 08. 09:58, szerda | Helyi
Forrás: Szerk.

Határozat született az óvodák és a bölcsődék részleges működéséről

Önkormányzatunk az általa fenntartott bölcsődékben és óvodákban ügyeleti rendben biztosítja a gyermekek napközbeni kiscsoportos felügyeletét 2020. április 14-től KIZÁRÓLAG az alább olvasható szülők gyermekeinek.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testülete nevében a 40/2020. (III.11.) Korm. rendeletben Magyarország egész területére kihirdetett veszélyhelyzetben, a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46 § (4) bekezdésében meghatározott jogkörömben eljárva az alábbi határozatot hozom:

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata az általa fenntartott bölcsődei ellátást, valamint óvodai nevelést nyújtó intézményeiben elrendelt rendkívüli szünetre tekintettel ügyeleti rendben a gyermekek napközbeni kiscsoportos felügyeletét biztosítja 2020. április 14. napjától kezdődő határozatlan időtartamra, de legfeljebb a veszélyhelyzet megszűnésének időpontjáig, az alábbi feltételekkel:

KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény bölcsődei ellátást nyújtó két
telephelyén:

• Dankó Pista utcai Bölcsőde (Kiskunfélegyháza, Dankó Pista utca 4-6.)
  • Darvas téri Bölcsőde (Kiskunfélegyháza, Darvas tér 12.)

Telephelyenként legfeljebb 3 kiscsoport indítható.

Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda óvodai nevelést biztosító tagintézményei közül

• Dózsa György utcai Óvoda (Kiskunfélegyháza, Mezősi Károly u. 2.)
  • Kossuthvárosi Óvoda (Kiskunfélegyháza, Dessewffy u. 38.)
  • Móravárosi Napköziotthonos Óvoda (Kiskunfélegyháza, Platán u. 14.)
  • Bankfalui Óvoda (Kiskunfélegyháza, Tegez u. 25.),
  • tagóvoda kerül kijelölésre, illetve további indokolt igény esetén:
  • Móra Ferenc Utcai Óvoda (Kiskunfélegyháza, Móra Ferenc u. 2/A.)
  • Százszorszép Óvoda (Kiskunfélegyháza, Darvas tér 11.)
  • Bercsényi utcai Óvoda (6100 Kiskunfélegyháza, Bercsényi utca 5.)
  • Szegedi úti Óvoda (6100 Kiskunfélegyháza, Szegedi út 5.)

Tagóvoda is bevonható a feladatellátásba, tagintézményenként azonban legfeljebb 2 kiscsoport indítható.

A kiscsoportok létszáma nem haladhatja meg az 5 főt.

A gyermekek napközbeni kiscsoportos felügyelete kizárólag azon gyermek részére biztosítható

• akit a szülői felügyeleti jogot gyakorló egyedülálló szülő nevel,
  • akinek valamelyik szülője az alábbi ágazatok valamelyikében: egészségügyben, szociális ellátásban, államigazgatásban, rendvédelemben, honvédelemben, élelmiszeriparban és kereskedelemben végez munkát és a gyermek otthoni felügyelete nem megoldható.

A gyermekfelügyelet indokoltságáról és a gyermek napközbeni felügyeletét biztosító bölcsődei telephely, vagy tagóvoda kijelöléséről minden esetben az intézményvezető jogosult dönteni.

A fenti feltételnek megfelelő azon gyermekek viszont nem jogosultak gyermekfelügyeletre,

• akiknek bármely szülője GYES-en, GYED-en, szülési szabadságon van, főállású anya
  • akik a rendkívüli szünet elrendelése előtt félnapos intézményi ellátásban vettek részt,
  • akiket nevelésbe vettek,
  • akiknek idősebb iskoláskorú testvére otthoni felügyelete megoldott,
  • akik hatósági házi karanténnal érintett személlyel közös háztartásban élnek,
  • akiknél betegség tünetei, különösen láz, orrfolyás, köhögés, felső légúti betegség
  • és/vagy megfázás tünetei észlelhetők, vagy tartós betegségben szenvednek.

A gyermekek fogadása és hazaengedése kizárólag „zsiliprendszerrel” történhet, a szülő, illetve a gyermeket kísérő nem léphet be az intézményépületekbe.

A rendkívüli szünet ideje alatt a bölcsődei ellátást és óvodai nevelést biztosító
intézményekben történő munkavégzést, munkarendet az intézményvezető jogosult
meghatározni.

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzat Képviselő-testületének a KAPOCS Szociális és Gyermekvédelmi Intézmény bölcsődéinek nyári nyitvatartási rendjére vonatkozó 27/2020. (II.06.) határozatának, valamint a Kiskunfélegyházi Napköziotthonos Óvoda tagintézményeinek nyári nyitvatartási rendjére vonatkozó a 28/2020. (II.6.) határozatának végrehajtása a veszélyhelyzet megszűnésének időpontjáig felfüggesztésre kerül.

Csányi József polgármester - Fűri Judit KAPOCS intézményvezető - Csernus Krisztina óvodavezető

Címkék: Óvoda, bölcsőde

2024. Április 20. 08:00, szombat | Helyi

Mozogj sokat, érezd jól magad

„Mozogj sokat, érezd jól magad” mottóval szervezte meg az MDSZ a Diákolimpia Junior Fesztivált 2024. április 17-én a Kész Aréna Sportcsarnokban az I. és II. korcsoportos gyerekeknek.

2024. Április 19. 15:23, péntek | Helyi

Muzsikál az erdő 2024

2024. Április 19. 15:20, péntek | Helyi

Marad az átlagosnál hűvösebb idő a hétvégén