2024. május 3, péntek - Tímea

2019. Május 14. 08:36, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Határon túlról is érkeztek a Kiskun Kupa Birkózóversenyre

Május 11-én rendezték meg a Kiskun Kupa id. Besze László Birkózó Emlékversenyt a Városi Sportcsarnokban.

A Kiskun Kupa szabadfogású birkózóversenyt több mint 30 éve rendezi meg a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület, mely id. Besze László (1920 – 2004.) halála óta emlékverseny is egyben

Minden eddiginél többen jelezték a részvételi szándékukat, nem is tudták az összes nevezést elfogatni a rendezők, így az egyéni versenyen 294-en indulhattak, 33 egyesület képviseletében. Határainkon túlról is érkezett hat csapat.

A versenyt id. Besze László családja és leghíresebb tanítványa, id. Réczi László korábbi világbajnok, olimpiai bronzérmes birkózó, valamint Bíró László magyar birkózó, többszörös hazai bajnok, Európa-bajnok is megtisztelte jelenlétével.

A csapatok bevonulását követően Balla László alpolgármester nyitotta meg a versenyt, majd Ván Jenő, a Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület elnöke szólt a megjelentekhez.

A köszöntő beszédeket követően a Dél-Kelet Területi kötöttfogású diák és serdülő csapatbajnoksággal kezdődött el a megmérettetés.

Serdülő korosztályban Soltvadkert lett a bajnok, második Orosházi BE, harmadik Bócsa, a hazaiak pedig az ötödik helyen végeztek.

A diák csapatok közül Kiskunfélegyháza nagy fölénnyel győzte le az összes ellenfelét, ezzel bejutott az országos döntőre, második Orosházi BE, harmadik Orosházi SBK

Az egyéni verseny megyei vonatkozású eredményei:

Diák lányok

Legjobb hazai Lány versenyző: Hideg Zita
Legjobb vidéki versenyző: Móra Donát Pénzügyőr SE Kecskemét

További különdíjasok: Bene Ivett, Bárány-Almási Tamás és Biblia Róbert

(Galéria képei és nyitókép: Fábián Adrienn - infokiskunfélegyháza, cikk képei: Kiskunfélegyházi Birkózó Sportegyesület)