Hírek
2014. Október 22. 16:15, szerda |
Helyi
Forrás: - szerk. -
Harminc esethez vonultak a tűzoltók a vihar miatt
A vihar okozta károk miatt harminc állampolgári bejelentés érkezett.
Az elmúlt 24 órában a katasztrófavédelem Bács-Kiskun megyei műveletirányítási központjába 2 tűzesettel és 30 műszaki mentéssel kapcsolatos állampolgári bejelentés érkezett.
Fülöpszállás külterületén egy kombájn motorterében keletkezett tűz kedden délután. A szabadszállási önkormányzati tűzoltók egy vízsugárral az izzó részeket eloltották. Személyi sérülés nem történt.
Kedden este Kecskeméten a Homokkő utcában egy lakatlan épületben matrac égett. A kecskeméti hivatásos tűzoltók egy vízsugárral oltották el a tüzet.
A vihar okozta károk miatt harminc állampolgári bejelentés érkezett. A nagymennyiségű eső következtében felázott talajból kimosott gyökerő megdőlt fák, letört ágak jelentettek gondot, amelyek elektromos vezetékekre dőltek, a gyalogosforgalmat veszélyeztették, a gépjárműforgalmat akadályozták. A tűzoltók motoros láncfűrész és kéziszerszámok segítségével távolították el a veszélyt jelentő fákat. Nyolc esetben kérték a tűzoltók segítségét összegyűlt nagy mennyiségű csapadékvíz eltávolításához.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 15:34, péntek | Helyi
Vasárnap tartják az idei év utolsó állat- és kirakodóvásárát Félegyházán
Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. december 14. (vasárnap).
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 11. 15:35, csütörtök | Helyi
Rokon népek zenéje városunkban – Üzbegisztáni és karakalpak népzenészek vendégjátéka
2025. December 11. 12:16, csütörtök | Helyi
Két autó karambolozott Kunszállásnál
Lezárták az 5401-es út érintett szakaszát a baleset miatt.
