2024. április 19, péntek - Emma

2016. Augusztus 17. 08:13, szerda | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Hamarosan! Történelmi DAR VS Döntő Íjászverseny

Tisztelettel meghívunk mindenkit a kiskunfélegyházi Turul Koppány Íjászai H. E 32. íjászversenyére, mely a Történelmi DAR VS 2016 döntő állomása.

Megmérettetés időpontja: 2016. szeptember 11. (vasárnap)

Megmérettetés apropója és célja: Az íjászat népszerűsítse, a megmérettetés. DAR VS Döntő

Helyszíne: Kiskunfélegyháza Parkerdő (TESCÓ melletti erdő) Jelölve.
Jellege: Történelmi, DAR VS 5. állomása, és a DÖNTŐ egyben!
Célok száma: DAR VS szabályzatának megfelelően 21 cél. Célonként 3-6 lövés. 3D- 2D célok vegyesen. 10-8-5 pontozással, összesen 630 pont. Gyorslövés és távlövés okából legalább 6 vessző szükségeltetik.

Kategóriák:

• Pusztai, longbow modern anyagból egyben. (favessző, madártollal, nokkot érintő húzóujj).
  • Pusztai, longbow természetes anyagból egyben,. (favessző, madártollal, nokkot érintő húzóujj).
  • Vadászreflex, (faközép, nokkot érintő húzóujj, vessző szabadon választott, irányzék nélkül, stabilizátor maradhat). Az ablakos longbow, a vadászba lesz sorolva.

Tervezett korcsoportok:

• 3-tól 10-ig. (nemek összevonva)
  • női-férfi: 10-től – 14-ig.
  • női-férfi: 14-től – 18-ig.
  • női-férfi: 18-tól -30-ig
  • női-férfi: 30-tól-50-ig.
  • női-férfi: 50-től – 100-ig. Figyelem a DAR VS első fordulója napján betöltött kor a meghatározó.

14 ponttal Tehát aki betöltötte a 14. évet az már a 14-18 ba sorolandó. stb. FIGYELEM: A nevezéskor igazolvánnyal kell igazolni a pontos születési dátumot.

Díjazás:

• DAR VS 5. állomás: 1-3 érem, oklevél.
  • DAR VS DÖNTŐ: 1. helyezett: kupa-érem-oklevél. 2.-3. helyezett: érem-oklevél.

A versenyt megnyitja: Kapus Krisztián önkormányzati képviselő.
A díjakat átadja: Dr Faragó Zsolt, Kiskunfélegyháza város jegyzője, valamint Kóródi Ferenc a FREDDO Kft vezetője.

Nevezési díj: 3.500 Ft, 10-18 év között 3.000 Ft, 10 év alatt 1.500 Ft
Előnevezés 2016 szeptember 8. (csütörtök) 17 óráig a dk.monika@index.hu címen lehet. Név, pontos születési adat, egyesület neve, és az íjtípus pontos megjelölésével.
A nevezési díj egy-tál ételt tartalmaz, amit kizárólag az időhatárig előnevezőknek biztosítunk. Helyszíni nevezés esetén ebédet nem tudunk biztosítani. Büfé nem lesz. Vendégebéd előre rendelés esetén 700 Ft/db. (Sült csirkecomb, burgonyapüré, savanyúság)

Programterv:

• 8:00-tól gyülekező, nevezés, bemelegítés.
  • 9:30-kor megnyitó, csoportok beosztása.
  • 10:00-tól verseny,
  • kb. 16 órakor eredményhirdetés.

A verseny ideje alatt szeszesital fogyasztása TILOS! Ha nem bírod ki ital nélkül, akkor kérlek, ne nevezz, mert szondáztatunk és kizárjuk a versenyből az ittas íjászt.

BTE: Kis Mónika BTE/2013/049
Versenybírók Melter László, Lovász György, Kalmár József, Bálint Csaba, Dinnyés Gyula.
Megköszönjük, ha az íjadhoz öltözve, korhű öltözékkel tiszteled meg az eseményt.
Soron következő versenyünk: 2017 év februárja KÉSZ Sportarénában.

Szervezők: a Hunvér Kft Kiskunfélegyháza Petőfi tér 2. T.: 06 76/463-888 és a
Turul Koppány Íjászai Hagyományőrző Egyesület Kiskunfélegyháza Petőfi tér 2.

A versenysorozat fő támogatója a FREDDO KFT.
Támogatók a Kiskunfélegyháza város Önkormányzata, Arcum célok, ICO Zrt, B.I. Truck Szervíz Kft.

Dinnyés Gyula 06 70/294-8881

Változtatás jogát a szervezők fenntartják

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.