Városlista
2025. május 30, péntek - Zsanett, Janka

Hírek

2022. Május 17. 17:07, kedd | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Hagyta a nő, hogy új párja rendszeresen erőszakolja kislányát

Hagyta a nő, hogy új párja rendszeresen erőszakolja kislányát

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség nemi élet szabadságát sértő bűncselekmények és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt nyomoz egy középkorú férfi és élettársa ellen,

akik a gyanú szerint a nő közösen nevelt kislánya sérelmére követték el a bűncselekményeket - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség kedden az MTI-t.
A rendelkezésre álló adatok szerint a negyvenes éveiben járó férfi és élettársa közösen nevelte a nő előző kapcsolatából született lányát - írták.

A megalapozott gyanú szerint a férfi a testi erejét kihasználva, egyúttal a kiskorú sértett ellenállását - akár veréssel, megöléssel történő fenyegetéssel - "megtörve" tíz éves kora óta bántalmazta szexuálisan a sértettet. Az abúzus kezdetben napi, később heti rendszereséggel érte a gyermeket, és a bántalmazás addig tartott, amíg a sértett a 18. születésnapja körül el nem költözött otthonról - tették hozzá.

A sértett anyja tudomást szerzett a történtekről, de nem vetett véget az erőszaknak, hanem néhányszor ő is részt vett a gyermek szexuális cselekmények elvégzésére, illetve azok tűrésére kényszerítésében.

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség a férfit 10 évtől 20 évig, élettársát 5 évtől 15 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekmény megalapozott gyanújával vádolja.

A gyanúsítottak tagadták a bűncselekmények elkövetését.

Az ügyészség indítványa alapján a Budai Központi Kerületi Bíróság mindkét gyanúsított letartóztatását elrendelte - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld

NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére

A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit

2025. Május 30. 10:05, péntek | Belföld

48 perc - Takács Péter: sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben

Sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben. Történelmi léptékű orvosi béremelést hajtottak végre, megszűnt a hálapénz, sok kórházat felújítottak

2025. Május 30. 08:05, péntek | Belföld

CPAC Hungary - Orbán Viktor: Ukrajna gyorsított uniós felvétele ürügy Európa háborús átszervezésére

Keresztény kultúrát akarunk, nemzeti alapon álló iskolákat, félelem nélküli utcákat és városnegyedeket, büszkék akarunk lenni a nemzeteinkre, ez a patrióta terv

2025. Május 29. 12:00, csütörtök | Belföld

NGM: lendületben a hazai turizmus - áprilisban több mint 1,4 millió vendég összesen 3,4 millió vendégéjszakát töltött a magyarország

A kormány azon dolgozik, hogy a dinamikusan bővülő hazai turizmus még intenzívebben járuljon hozzá a családok jólétéhez, a munkahelyteremtéshez és a vidéki turisztikai térségek fejlődéséhez -