Hírek
2020. November 30. 16:04, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Fokozott óvatosságra int a katasztrófavédelem a tűzesetek elkerüléséért

Fokozott óvatosságra int az ünnepi időszakban keletkező lakástüzek elkerüléséért a katasztrófavédelem.
A lakásokban keletkező tüzek legfőbb kiváltó oka a fűtőberendezések helytelen használata, a dohányzás és az elektromos zárlat - írta hétfői, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Advent idején a koszorúkra helyezett mécsesek is fokozott kockázatot jelentenek. A vizsgálatok azt mutatják, hogy a lakástüzek többsége valamilyen emberi tevékenységre vezethető vissza, oka sok esetben mulasztás vagy gondatlanság.
A fűtési szezon kezdete óta huszonnégy halálos áldozatot szedtek a lakástüzek, az összesen csaknem tízezer négyzetméteren pusztító tüzekben hatvan ember sérült meg. A legtöbbször a fővárosban, valamint Pest, Borsod, Hajdú-Bihar, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Jász-Nagykun-Szolnok és Bács-Kiskun megyében riasztották emiatt a tűzoltókat.
Emlékeztettek: péntek este a főváros V. kerületében, egy Szent István körúti lakásban, szombaton a Komárom-Esztergom megyei Környén, egy családi ház melléképületében keletkezett tűzben halt meg egy ember, vasárnap pedig Csongrád-Csanád megyében, Makón gyulladt ki egy ágy és halt meg emiatt egy ember.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Január 26. 09:03, kedd | Belföld
Meghalt 89 beteg, 459-cel nőtt a fertőzöttek száma
Meghalt 89, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 459 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést Magyarországon - közölte a koronavirus.gov.hu kedden.
2021. Január 26. 08:49, kedd | Belföld
Szombaton indul A Dal 2021 első válogatójával a műsorsorozat
Szombaton indul a tíz produkciót bemutató első adással A Dal 2021 a Duna Televízióban. A tizedik, jubileumi évad négy válogatójából összesen 20 dal jut a két elődöntőbe, ezekből nyolc előadó kerül a március 13-i döntőbe.
2021. Január 26. 07:00, kedd | Belföld
Tavaly 320 szervátültetést végeztek Magyarországon
Tavaly 320 szervátültetést végeztek Magyarországon, a betegek várakozási ideje a máj- és a szívátültetés esetén a legrövidebb, mindkét szervnél, illetve tüdőátültetés esetén átlagosan hét hónap
2021. Január 26. 05:54, kedd | Belföld
Nyáron éledhet újra a hazai szállodaipar
A korlátozások fokozatos feloldásával várhatóan a nyári hónapokban éledhet újra a szállodaipar Magyarországon, azon belül először a vidéki szálláshelyek iránt térhet vissza a kereslet