Hírek
2013. December 10. 09:27, kedd |
Belföld
Forrás: NAV
Fokozott ellenőrzések a karácsonyi időszakban
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal az ünnepek idején fokozottan ellenőrzi a nagy forgalmú kereskedelmi és vendéglátóhelyeket, piacokat és közterületeket a feketekereskedelem és az egyéb visszaélések visszaszorítása érdekében.
Az év végi akció célja a karácsonyi vásárok, fenyőfaárusok, halárusítók, téli sportokhoz kapcsolódó szolgáltatók, szépségszalonok, az ünnepek idején keresett termékeket árusítók, valamint a népi hagyományokhoz kapcsolódó szolgáltatást nyújtók ellenőrzése. A NAV munkatársai elsősorban a nyugta- és számlaadást, a foglalkoztatás szabályszerűségét, valamint az áruk eredetét vizsgálják.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján elmondható, hogy a legtöbb szabálytalanságot a foglalkoztatottak bejelentésénél tapasztalták, ahol minden második esetben mulasztást tártak fel az adóellenőrök, míg a próbavásárlások során minden ötödik árus követett el valamilyen szabálytalanságot. A Dél-alföldi Regionális Adó Főigazgatóság a tavalyi karácsonyi időszakban csaknem 7 millió forint bírságot szabott ki.
A vállalkozások a kitelepüléseken való árusítással kapcsolatban a NAV ügyfélszolgálatain kaphatnak felvilágosítást, vagy a www.nav.gov.hu oldalon, az információs füzetek menüpontban tájékozódhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
