2024. április 16, kedd - Csongor

2015. Augusztus 20. 15:01, csütörtök | Helyi
Forrás: Adrienn

Főhajtás Szent István szobra előtt

Ma (augusztus 20-án) városunk elöljárói főhajtással és a tisztelet koszorúinak elhelyezésével emlékeztek meg I. István királyunk szentté avatásának ünnepére.

Augusztus 20. az új kenyér és Szent István királyunk ünnepe. Minden évben, a szüreti felvonulással és az új kenyér megszentelésével egy időben ünnepeljük I. István királyunk szentté koronázását.

Az időjárás nem túl kedvező volt a jeles ünnepnapra, de az eső ellenére is nagyon sokan megjelentek és tiszteletüket tették I. Szent István királyunk szobránál az Újtemplom mellett.