Hírek
2015. Október 15. 08:15, csütörtök |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Figyelmeztetést adtak ki a várható eső miatt

A csütörtökön várható jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország nyugati és középső területein tizenkét megyére és a fővárosra is figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök reggel az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint Győr-Moson-Sopron, Somogy és Veszprém megyében másodfokú figyelmeztetés van érvényben.
Budapesten és Pest megyében, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna, Vas és Zala megyében elsőfokú a figyelmeztetés ugyancsak a nap folyamán várható sok eső miatt.
A meteorológiai szolgálat azt írta: a dél felől egymást követő csapadékzónák hatására a Dunántúlon, valamint az ország középső részén éjfélig további jelentős mennyiségű esőre van kilátás. Az említett tájakon 20-30, de Somogy, Veszprém és Győr-Moson-Sopron megyében 30-40 milliméter csapadék is hullhat.
A csendes eső mellett főként a Dunántúlon előfordulhat egy-egy zivatar is - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint a legmagasabb nappali hőmérséklet 14-19 Celsius-fok között valószínű, de a Tiszántúlon 20, 21 fok is lehet. Késő estére 11-16 fok közé hűl le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 18. 10:02, vasárnap | Helyi
Mezősi Ágnes fotóművész munkáit láthatjuk idén a szabadtéri kiállításon
A „Miénk itt a tér” szabadtéri kiállítás ezúttal Mezősi Ágnes, Holló László-díjjal kitüntettet fotóművész munkásságának egy morzsáját mutatja be az érdeklődőknek.
2025. Május 18. 09:23, vasárnap | Helyi
Hírek a Szent István templomból
2025. május 18. - Húsvét 5. vasárnapja
2025. Május 14. 15:46, szerda | Helyi
Anyakönyvi hírek
Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.