Városlista
2025. augusztus 9, szombat - Emőd

Hírek

2013. December 03. 11:42, kedd | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Felújítják a Csólyosi utat

Felújítják a Csólyosi utat

Még az idén elkészülhet a Csólyosi út alapjának javítása. A munkálatok költségét az önkormányzat és a Hugary Meat Kft. fizeti ki

Két évvel ezelőtt újította fel a Csólyosi utat a Hungary Meat Kft. az áruszállító kamionok számára. Az elmúlt két esztendő alatt az 542-es elkerülő úttól induló 400 méteres szakasz a terhelés és a belvíz miatt ismét oly annyira kikátyúsodott, hogy a vágóhídra közlekedő járművek már nem tudnak rajta haladni. A kamionok emiatt – bevállalva akár a bírságot is – más útvonalat választanak. A forgalom zöme a Katona József utcára terhelődött. A tarthatatlan állapot orvoslása érdekében egyeztető tárgyalást kezdeményezett Kapus Krisztián polgármester a Hungary Meat Kft.-vel, melynek eredményként a felek megegyeztek abban, hogy osztoznak a költségeken. A hat méter széles útalap javításának (a kátyúk zúzott kővel, tört betonnal való feltöltése, a padka felnyesése) az önkormányzatra eső részét a város az útjavításokra elkülönített keretből fizeti ki.

Az útfelújítás nemcsak a kamionosok közlekedési problémáját oldja meg, hanem nagy megnyugvást jelent a környék lakóinak is. A jövőben ugyanis nem zavarja nyugalmukat a teherforgalom, nem szennyezik a környezetet a kamionok kipufogó gázai– tette hozzá Kapus Krisztián.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 08. 13:38, péntek | Helyi

Vasárnap lesz az állat- és kirakodóvásár Félegyházán

Félegyházi Városfenntartó Nonprofit Kft. Piac- és Vásárüzemeltetési részlege tájékoztatja a vásárlókat és az árusokat, hogy a Kiskunfélegyházi Országos Állat és Kirakodó vásár időpontja: 2025. augusztus 10. (vasárnap).

2025. Augusztus 07. 10:25, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2025. Augusztus 04. 09:58, hétfő | Helyi

Erre figyeljen, ha kiadja a lakását!

A kiadó ingatlanok piacának csúcsszezonja augusztusra és szeptemberre esik, évek óta ilyenkor keresnek a legtöbben bérelhető házat, lakást.