Hírek
2016. Április 21. 08:12, csütörtök |
Helyi
Forrás: hirado.hu
fellobban a láng Olümpiában
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökének, Thomas Bachnak a jelenlétében csütörtökön fellobban a riói ötkarikás játékok lángja.
A ceremóniára a hagyományoknak megfelelően a görögországi Olümpiában kerül sor 11 órakor.
A fáklyát Héra istennő 2600 éves temploma előtt egy "papnő" - Katerina Lehou színésznő - korhű jelmezben, a Nap sugaraival, egy fém parabolatükör segítségével gyújtja meg.
"Apollón, a Nap és fény istene, küldd sugaraidat és gyújtsd meg a fáklyát a vendégszerető városnak, Riónak" - ezt mondja majd a színésznő, aki átadja az olimpiai lángot a staféta első tagjának, Elefteriosz Petruniasz világbajnok görög tornásznak.
A görögországi váltófutás után a láng jövő szerdán érkezik meg Athénba, a régi Olimpiai Stadionba, ott adják át az idei játékok szervezőinek. Brazíliában május 3-án kezdődik a váltófutás, a Rio de Janeiró-i olimpia megnyitója augusztus 5-én lesz.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
