Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2014. Március 07. 05:00, péntek | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Felére csökkentette cukorbeviteli ajánlását a WHO

Felére csökkentette cukorbeviteli ajánlását a WHO

Felnőtteknek kevesebb mint 6 teáskanállal egyenértékű cukrot kellene bevinniük naponta szervezetükbe, legalábbis hogyha el akarják kerülni az olyan egészségügyi kockázatokat, mint a súlygyarapodás vagy a fogszuvasodás - figyelmeztet az Egészségügyi Világszervezet (WHO) új ajánlásáról az Irish Times.

A WHO azért is sürgette új ajánlásának kiadását, mert világszerte egyre több bizonyítékot találtak arra vonatkozóan, hogy a magas cukortartalmú étrend nagyban hozzájárul az elhízási járványhoz, valamint a fogak állapotának romlásához. Az új iránymutatás szerint a napi energiabevitel maximum 5 százaléka származhat cukorból. Hozzátették: az elhízási járvány egyik fő okozója azon belül is a hozzáadott cukortartalom, ami péksüteményekben és cukrász süteményekben, csokoládékban található meg, míg természetes formájában van jelen a mézben, a szörpökben, a gyümölcslevekben.

Egy normál testsúlyú felnőttnél 6 teáskanálnyi cukor 25 grammnak felel meg. Az új iránymutatás szerint ennél többet nem szabadna egy nap fogyasztani. A hízás mellett a túl sok hozzáadott cukor bevitele megnöveli az úgynevezett nem-fertőző betegségek, mint a szív-és érrendszeri problémák vagy a rák kialakulásának kockázatát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:44, hétfő | Életmód

Krasznahorkai László lázadásról, emberi méltóságról, angyalokról, reményről beszélt Stockholmban

A lázadásról, az emberi méltóságról, az angyalokról és a reményről beszélt Krasznahorkai László vasárnap Stockholmban.

2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód

Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel

December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában

2025. December 06. 08:47, szombat | Életmód

Átadták az idei Prima Primissima Díjakat

Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese