2024. május 15, szerda - Zsófia

2018. Szeptember 12. 17:12, szerda | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Félegyházi tűzoltó lett a megye legjobb lépcsőfutója

A Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szeptember 11-én rendezte meg a Megyei Lépcsőfutó Bajnokságát Kecskeméten, a Malom Központban

Férfi kategóriában az első és a harmadik helyezést is félegyházi tűzoltók érték el.

A bajnokságra csaknem negyven nevezés érkezett. Az igazgatóság, a kalocsai, a kiskunhalasi, a bajai, a kiskunfélegyházi és a kecskeméti hivatásos tűzoltó-parancsnokság állományából, valamint a Magyar Honvédség 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázisról katona tűzoltók vettek részt a megmérettetésen. A mezőny tagjai - nők és férfiak egyaránt - komoly küzdelem árán győzték le a lépcsőfokokat.

A tűzoltók teljes védőfelszerelésben - bevetési védőruhában, védőcsizmában, védősisakban és speciális tűzoltó védőkesztyűben - hátukon acélpalackos légzőkészülékkel futottak fel a Malom Központ legfelső emeletére. A védőfelszerelés összsúlya - melyben a távot teljesíteni kell - megközelíti a harminc kilogrammot.

A verseny komoly fizikai, pszichikai erőnlétet és felkészülést igényel a résztvevőktől.

Női kategóriában

• I. helyezés Dr. Bukovits Mónika tű. alezredes - Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
  • II. helyezés Borbély Aliz - Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
  • III. helyezés Balázs Cecília tű. százados - Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Férfi kategóriában

• I. helyezés Katona Balázs tű. főtörzsőrmester – Kiskunfélegyháza HTP
  • II. helyezés Balázs Árpád tű. zászlós – Kiskunhalas HTP
  • III. helyezés Tapodi Richárd tű. törzsőrmester - Kiskunfélegyháza HTP
  • IV. helyezés Bisztrovics Róbert tű. őrmester – Kiskunhalas HTP
  • V. helyezés Rapcsák János tű. százados – Baja HTP
  • VI. helyezés Gróf Dávid tű. őrmester – Kecskemét HTP

2024. Május 15. 11:41, szerda | Helyi

Több mint két tonna romlott húst találtak egy kisteherautóban az M5-ösön

Több mint két tonna romlott húst találtak a pénzügyőrök egy túlsúlyos kisteherautóban az M5-ös autópályán - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdán az MTI-t.

2024. Május 14. 10:58, kedd | Helyi

A kiskőrösi Petőfi Szülőház és Emlékmúzeum nyerte az Év emlékhelye díjat

Átadták az Év emlékhelye díjat, amelyet 11 pályázó közül a Petőfi Emlékmúzeum nyert el.

2024. Május 14. 10:47, kedd | Helyi

Lakitelek - Felavatták Yunus Emre török költő szobrát

A török irodalom meghatározó, 13. században alkotó személyiségének állítottak emléket a Hungarikum Ligetben.

2024. Május 14. 07:54, kedd | Helyi

Úton átkelő teknősökre figyelmeztet a természetvédelmi egyesület

Az úton átkelő teknősök védelmére hívja fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).