2024. április 17, szerda - Rudolf

2013. Június 28. 16:14, péntek | Helyi
Forrás: Félegyházi Közlöny

Félegyházi polgárőrök a Mohácsi gáton

Négy fővel vett részt a dunai árvízvédelmi munkában a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület. Százhetvenkettő óra figyelő és készenléti szolgálatot teljesítettek a Duna mohácsi árvízvédelmi vonalán június 12. és 13-án. A szolgálatteljesítés második napján a gát a gemenci erdőnél átszakadt, így Mohácsnál a Duna nem érte el az árvízvédelmi töltés felső szintjét. Ezért a négy naposra tervezett árvízvédelmi feladat ellátás két naposra szűkült. A feladatellátáson túl tapasztalatokat szereztünk a polgárőr társaink által elmondott közös felelősségvállalásról, melyben a helyi lakosság, a rendőrség és a katasztrófavédelem, valamit a polgárőrség mintaszerű együttes áldozatkész munkáról tett tanulságot a védekezés során – tájékozatta a Félegyházi Közlöny Onlinet Marczényi Csaba, a Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Polgárőr Egyesület.

A csapat tagjai: Halmi István alelnök, Marczényi Csaba elnök, Tóth Dávid titkár, Pályák László polgárőr.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.

2024. Április 16. 16:36, kedd | Helyi

Összeütközött két gépkocsi az 5-ös főúton

Kiskunfélegyháza határában akadályozza a forgalmat a baleset.

2024. Április 16. 12:38, kedd | Helyi

Nemzetközi zongoraversenyen bizonyítottak

Elek Janka és Elek János négykezes formációját Kiemelt Arany fokozattal díjazták.

2024. Április 16. 09:26, kedd | Helyi

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak

Hidegfront vet véget az áprilisi nyárnak: beborul az ég, és többfelé kell esőre, akár zivatarra is készülni.