Kiskunfélegyházi HTK – Akasztó FC 1 – 2 (0-0)

Vezette: Kaszala Mihály (Márkus András, Maczelka Zoltán)

KHTK: OROSZI – Virágh, Sándor (Makai 75.), Valkai, Marsa, Szabó T.(Vojtovics 61.), Ábel, Golovics, Medgyesi, Palásti, TÓTH I. Vezetőedző: Ozsváth Ferenc

Akasztó FC: NÉMETH – Bende, Bánszki, MEGYES (Márkus 94.), Halász, Kovács, JUHÁSZ (Meleg 87.), Bajusz, Berényi, Csoba (Horváth 74.), KÓSA. Edző: Szrenkó István.

Góllövők: Marsa (47.) illetve Juhász (68.), Kósa (82.)

Mindkét csapat győzelemmel zárta az előző fordulót. A vendégek Bácsalmáson, míg a hazaiak Kiskőrösön gyűjtötték be a pontokat.
A két jó formában lévő együtteseknek a mély talajú pályával és a zuhogó esővel is meg kellett küzdeni.
Kiegyenlített játék alakult ki az első félidőben, de a remek formában védő kapusoknak köszönhetően a kapuk érintetlenek maradtak.

Szünet után a 47. percben Marsa Levente távoli lapos lövéssel betalált az akasztói kapuba, 1-0.
A hazaiakat megnyugtatta a vezetés, igyekeztek további gólt szerezni, de a vendégek szervezetten védekeztek, és veszélyes kontrákat vezettek. A vendéglátók kapusa, Oroszi Tibor több esetben is bravúrral hárította a vendég kísérleteket.
Egy szabadrúgás utáni kavarodás végén a 68. percben Juhász Tamás kiegyenlített, 1-1.
A mérkőzés hajrájában mindkét fél a győztes gólért nagy erőket mozgósított, de a vezetést a vendégek vették át, a 82. percben Kósa Krisztián szabadrúgásból tekert a jobb felsőbe, 1-2.

A mérkőzés összképe alapján elmondható, hogy a szervezetten és koncentráltan játszó akasztóiak a hazai vezetés után sem adták fel, és folytatták idegenbeli győzelmi sorozatukat.
A hazaiak bíztak, hogy egy góllal megnyerhetik az összecsapást, de védekezési hibákat vétettek el, amit a vendégek könyörtelenül kihasználtak.

Értékelések:
Judák László technikai vezető, Akasztó FC:

Fordulatos találkozón több helyzetet dolgoztunk ki, büntetőt is kaphattunk volna az első félidőben. Bátran játszottunk a KHTK otthonában, vesztes állásnál sem adtuk fel.
A Bácsalmás otthonában aratott győzelem után, titkon reménykedtünk az újabb sikerben.

Ozsváth Ferenc vezetőedző, KHTK:
Harcos, küzdelmes mérkőzést játszottunk, az Akasztó agresszíven lépett fel, mi kicsit kényelmesen küzdöttünk.
A vezetés után úgy éreztem, hogy kézben tartjuk a mérkőzést, de védekezésben hibáztunk az egyenlítő gólnál, majd egy szabadrúgással kikaptunk.
A dobogó legalsó fokát céloztuk meg, a csapat minőségi játékosokból áll, igyekszünk megtartani pozíciónkat.
V. F.

U-19-s csapatok találkozóján:
Kiskunfélegyházi HTK-FTSI – Akasztó FC 4 – 0
Gólszerzők: Ványi Zoltán, Oroszi Attila, Szabó Ádám, Csertő Gábor.

2024. Április 18. 08:00, csütörtök | Helyi

Szép eredmények a Tudásbajnokságon

A Batthyány Lajos Általános Iskola tanulói közül sokan részt vettek a Tudásbajnokság fordulóiban, közülük többen továbbjutottak a Bács-Kiskun vármegyei fordulóba. Sok szép eredményről számolhatunk be.

2024. Április 17. 19:05, szerda | Helyi

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon a szakértők szerint

Élénkül a gasztroturizmus Magyarországon, egyre többen érkeznek az országba azért, hogy megismerjék a magyar konyha remekeit

2024. Április 17. 15:38, szerda | Helyi

Ujjé a Ligetben nagyszerű

A MEDVE Matek szervezői abban hisznek, hogy izgalmas és élvezettel teli szellemi kihívásokon keresztül bárki közelebb kerülhet a matematika világához.

2024. Április 16. 17:27, kedd | Helyi

Dobogós eredmény országos angol versenyen

Kiemelkedő eredményeket értek el a mórások a HEBE Kft. angol nyelvű országos egyfordulós levelezős egyéni és csapatversenyén.