2024. április 19, péntek - Emma

2019. Május 12. 10:26, vasárnap | Helyi
Forrás: Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Ezüstérmes tűzoltó labdarúgók

Kiskunfélegyházán, a Honvéd Sporttelep adott otthont a Bács-Kiskun Megyei Kispályás Labdarúgó Bajnokságnak.

A csapatok egy korszerű műfüves pályán mérkőzhettek meg a dobogós helyet jelentő kupákért. Ez a verseny is remek lehetőséget teremt az egészséges életmód és a versenyszellem gyakorlására, valamint erősíti a sportbarátságokat.

Dr. Farkasinszki Lóránt tű. ezredes, a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság igazgatója és Leiz Gábor tű. őrnagy, a Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság parancsnoka nyitották meg a bajnokságot, majd Nagy Lajos nyá. tű. alezredes, a Bács-Kiskun Megyei Tűzoltó Sport Club elnöke is köszöntötte a csapatokat. A megnyitót követően Homoki-Szabó Tibor tű. zászlós ismertette a játékosokkal a versenyszabályokat. A sorsolást követően a megyei és helyi katasztrófavédelmi szervek személyi állományából szerveződött csapatok birtokba vették a pályát, a bemelegítést követően elhangzott a kezdő sípszó. Kilenc csapat sportszerűen, ám kemény és lendületes játékkal küzdött a bajnoki címért és a dobogós helykért. A helyosztó mérkőzéseken és a döntőben sem hagyott alább a résztvevők lelkesedése.

(Képen: a félegyházi csapat - fotó: Kovács Andreatű. főhadnagy)

A következő eredmények születtek:

I. helyezés Kiskunhalasi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata

II. helyezés Kiskunfélegyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata