2024. április 28, vasárnap - Valéria

2015. Szeptember 06. 09:00, vasárnap | Helyi
Forrás: Adrienn

Ezt jól kifőzték!

A VII. Félegyházi Libafesztiválon immáron hagyományosnak számító főzőshowjának vendége: Bede Róbert és Szőke András volt.

Elképesztő, hogy milyen izgalommal várták az érdeklődők a műsor kezdését. Már az előkészületekkor alkudozásba kezdtek, hogy a kiírt 17:30 órai kezdés helyett kicsit előbbre csússzon a show.

Stílusosan mondhatjuk ebben az esetben, hogy sok "lúd" disznót győz, hiszen az összesereglett tömegnek nem lehetett ellenállni, így kompromisszumos megoldással negyed órával előbb kezdődött a sütés-főzés.

Szőke András már az előkészületekkor kihasználta az időt és megmozgatta rekeszizmainkat a tőle megszokott módon. Majd kipukkadt mindenki a nevetéstől, pedig az még csak a mikrofonpróba volt. A folytatást még leírni is nehéz. Annyi bizonyos, hogy csalódottan senki nem távozott a főzőshowról és az egész napos esős időjárás ellenére is mindenki vidáman szemlélte a mesterszakács Bede Róbertet és afilmrendező, forgatókönyvíró, operatőr, színész és az underground filmkészítés legismertebb alakját, Szőke Andrást.