2024. április 28, vasárnap - Valéria

2019. Április 08. 15:09, hétfő | Helyi
Forrás: penzcentrum

Ezek a legjobb strandok idén Európában: itt a friss toplista

Több millióan értékelték Európa strandjait, ez alapján állt össze a TOP 25-ös lista.

A felsorolásban leginkább a mediterrán régió tengerpartjait találhatjuk meg, de befért közéjük néhány északi strand is.

Ezúttan is kiosztotta az Európa legjobb strandjainak járó díjat a világ egyik vezető utazási portálja, a Tripadvisor. A listán leginkább görög, olasz és spanyol strandok szerepeltek jól, de megtalálhatóak rajta török és portugál tengerpartok is. A legjobb tízet picit részletesebben is bemutatjuk, de előbb lássuk a lista alját:

25. Kaputas Beach - Kas, Törökország
24. Cala Mariolu - Baunei, OIaszország
23. Plage de Palombaggia - Porto-Vecchio, Korzika, Franciaország
22. Praia do Camilo - Rua da Costa D'Oiro, Portugália
21. Icmeler Beach - Icmeler, Törökország
20. Konnos Bay - Protaras and Cape Greco, Ayia Napa, Ciprus
19. Tropea Beach - Tropea, Olaszország
18. Nissi Beach - Ayia Napa 5330, Ciprus
17. Praia Da Rocha - Portimao, Portugália
16. Simos Beach - Elafonisos, Görögország
15. Iztuzu Beach - Dalyan, Törökország
14. Kleopatra Beach - Alanya, Törökország
13. Kleftiko Beach - Görögország
12. Luskentyre - Luskentyre Beach Harris, Skócia
11. Playa de Cofete - Fuerteventura, Spanyolország

Ez most a legjobb 10 strand
Nézzük kicsit részletesebben, melyik 10 strandot értékelték a legjobbra. A legjobbak közt is leginkább spanyol és görög strandok dominálnak, de befért egy angliai tengerpart is.

10. Playa de Muro Beach - Playa de Muro, Mallorca, Spanyolország
Homokos tengerpart, amely az értékelések szerint jól megközelíthető. Érdemes azonban előre utánanézni, hogy melyik részét választjuk: a strand kifejezetten nagy, egyes részeken hullámosabb és gyorsan mélyül.

9. Spiaggia di Cala Rossa - Cala Rossa, Szicília, Olaszország
Természeti szempontból a Cala Rossa vélhetően az egyik legegyedibb strand a toplistán. A sziklás partszakasz egyedülálló, a kristálytiszta, mélykék víz szintén egyedi látvány. Az értékelésekből ítélve viszont inkább a helyiek körében kedvelt.

8. Fig Tree Bay - Protarasz, Paralimni, Ciprus
Kevésbé vadregényes, sokkal jobban kiépített, mint a lista többi strandja - a part mellett szállodák rontják az összképet (persze valakinek pont ez tetszik). Sokan kiemelték, hogy az ár meglehetősen kedvező.

7. Elafonissi Beach - Elafonissi, Kréta, Görögország
Klasszikus görög tengerpart, világos homokkal és zöld cserjékkel. A kilátás a strandról a partmenti hegyekre pazar, sokak szerint viszont a nagy tömeg ront az élvezeti faktoron.

6. Bournemouth Beach - Bournemouth, Anglia
Az angol riviéra - így illették ezt a szigetországi strandot. Külsőre valóban nem olyan, mint egy klasszikus mediterrán tengerpart, de talán pont ez adja az egzotikumát.

5. Balos Lagoon - Kissamos, Kréta ,Görögország
Hófehér homokkal és égkék tengerrel találkozhat az idelátogató turista. A látvány állítólag gyönyörű, az elérése azonban nehézkes.

4. Playa de Ses Illetes - Formentera, Spanyolország
Nagyon egyedi tengerpart, türkizkék vízzel és fehér homokkal. Noha értékelések tekintetében némileg elmarad a TOP3-tól, aki hagyományos, nem sziklás tengerpartra vágyik, annak remek választás lehet. Vize lassan mélyük, és igazi különlegesség a tengerbe mélyen benyúló, homokos mini félsziget.

3. Falésia Beach - Albufeira, Portugália
Többen is kiemelték, hogy a strand amellett, hogy gyönyörű, még olcsó is. Az egyetlen hátránya, hogy nehezen megközelíthető - de egyértelműen megéri.

2. Spiaggia dei Conigli - Strada di Ponente, Szicília, Olaszország
Remek értékelést kapott ez a dél-olaszországi strand is. A látvány nem lesz mindennapi: a hatalmas szikleszirtek között úgy érezheti magát a turista, mintha kivonult volna a civilizációból. Az értékelők szerint a víz meleg, nem hullámos, a tenger színe türkizkék - bár a strand mérete nem túl nagy.

1. La Concha Beach - Donostia-San Sebastian, Spanyolország
A homokos partú spanyol tengerpart kapta a legjobb értékelést. Érdemes azonban gyorsnak lenni, ha le akarunk rá csapni: az egyik értékelő szerint már korán reggel zsúfolásig telik a tengerpart emberekkel. A zsúfoltságra többen is panaszkodtak, így a strand valóban roppant népszerű lehet.

Címkék: strandok

2024. Április 27. 08:39, szombat | Helyi

Szép eredményeket értek el a batthyanyisok a Platán Futáson

2024. Április 27. 08:20, szombat | Helyi