Hírek
2015. December 15. 09:04, kedd |
Helyi
Forrás: hirado.hu
Ez jól jöhet minden Facebook-felhasználónak
Túl sok közzétett adat, túl kevés biztonság - a közösségi oldal „Biztonság ellenőrzése” funkciót adott a fészbukolóknak.
A faék egyszerűségű biztonsági ellenőrzés elindításához először is lépjünk be a Facebook-fiókunkba. Bejelentkezés után a böngészőben látható url-t cseréljük ki (idézőjelek nélkül) erre:
„https://www.facebook.com/help/securitycheckup”
Nyomjunk entert, mire a felugró ablakban a Facebook három lehetőségre hívja fel a figyelmünket:
- Az elsőben megmutatja, hogy az adott pillanatban is melyik régen nem használt böngészővel vagy alkalmazással vagyunk bejelentkezve a Facebookra. Ez biztonsági kockázat: kattintsunk a „Kijelentkezés” gombra.
- Ezután az úgynevezett "Belépési figyelmeztetések"-et lehet bekapcsolni, ami annyit tesz, hogy a közösségi oldal az általunk előzetesen, a "Beállítások"-ban megadott e-mail címre értesítést küld, ha a fiókunkba új készülékről vagy böngészőből bejelentkezést észlel.
- A harmadik lépés csupán tippadás a biztonságos jelszóhasználatról.
Egyelőre még csak az asztali számítógépek s az Android operációs rendszerre készült alkalmazások felhasználóinak áll rendelkezésre a Facebook-védelem. Hamarosan elkészítik az iOS-változatot is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 09:50, kedd | Helyi
Időutazás a Kiskunfélegyházi Városháza tornyában
A szecessziós városháza nemcsak építészeti élmény, hanem egy darabka történelem és bepillantás a város irányításába is.
2026. Május 04. 21:13, hétfő | Helyi
Műszaki állomás gyulladt ki Kiskunfélegyházán
A Csólyosi útra helyi és kecskeméti tűzoltókat riasztottak.
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
