Hírek
2016. November 21. 13:34, hétfő |
Helyi
Forrás: Szűts Tamás
Erzsébet nap a Nádasdy utcai Otthonban
Az idei volt a tizenötödik alkalom, hogy az MMSZ helyi csoportjának szervezésében együtt emlékeztek Árpád-házi Szent Erzsébetre, akit mindenki arról ismer, hogy a szegények és rászorulók legfőbb gyámolítója volt.
Csütörtökön délután a közösségi térben gyülekeztek az otthon lakói. A széksorok előtt egy asztal állt, mely az oltárt helyettesítette.Az ünnep, szentmisével kezdődött, amit Hajagos Gyula plébános mutatott be.
A prédikációban beszélt a szeretet, az adás fontosságáról, megemlékezett Dr. Nánási Erzsébetről, a csoport korábbi vezetőjéről. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a bentlakók egymást is meg tudják ajándékozni. Ez pedig nem más, mint az egymásra szánt idő, a másikkal való törődés, hiszen nekik ebből van a legtöbb.
A misét követően a Máltai csoport tagjai gyümölccsel és saját készítésű süteményekkel vendégelték meg az otthon lakóit. Azok sem maradtak ki a vendéglátásból, akik egészségi állapotuk miatt nem tudták a szobájukat elhagyni. Őket csoport tagjai a nővérekkel együtt keresték fel, és a diétának megfelelően kaptak a finomságokból.
Szűts Tamás
MMSz Kiskunfélegyházi Csoport



Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi
Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán
Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.
2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi
A világ legjobbjai között a PG diákjai
Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.
2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi
Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást
A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.
2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi
Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra
Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.
