2024. május 7, kedd - Gizella

2017. November 09. 12:19, csütörtök | Helyi
Forrás: -Szerk.-

Építsük meg Kiskunfélegyháza karácsonyi mézeskalács mesevárosát!

Legyen még ünnepélyesebb a karácsony meghitt hangulata azzal, hogy mézeskalács házikókból negyedszer is mesevárost építünk a Kiskun Múzeumban!

Várjuk családok, nagyszülők és unokák, kicsik és nagyok, barátok, alkotó kedvű közösségek jelentkezését, akik szeretnek süteményt sütni és készítenek mézeskalács házikót jótékonysági célú felhívásunkra!

A mézeskalács ház formája és mérete:

Az alkotások bármilyen építményt ábrázolhatnak: házikót, emeletes házat vagy városunk nevezetes épületeit. Mérete: max. A/4. mézes tészta alapon. Díszítése téli, karácsonyi hangulatot idézzen!

A felhasjánlott mézeskalács házikók leadása:

Kérjük, hogy 2017. november 30-ig nyitva tartási időben, de legkésőbb november 30-ig (csütörtökön) 17 óráig juttassák el a Kiskun Múzeumba.

A beérkezett mézeskalács házikókból kiállítás nyílik 2017. december 2-án (szombaton) 15 órakor a Kiskun Múzeumban.

Jótékonysági tombolák vásárolhatók: 500 Ft/db áron.

Tombolák húzása:

• 2017. december 23-án (szombaton) 17:30 órakor a Városháza előtt, a negyedik adventi gyertyagyújtást követően, ahol a MÉzeskalács meseváros házikói kerülnek kisorsolásra, amelyeket a nyertesek magukkal vihetnek karácsonyfájuk alá.

A tombolaárusításból befolyt összeget a következő célokra kívánjuk fordítani:

• Fejlesztő és szabadidős játékok vásárlására a Kiskunfélegyházi Napközi Otthonos Óvoda: Bercsényi Óvodája és a Dankó Pista utcai bölcsőde gyermekei számára, népi játékok vásárlására a Múzeumi játszóház programjaihoz.

Kérjük, hogy minél többen vegyenek részt a mézeskalács város építésében!

Vásároljanak jótékony célra tombolát!

Szervezők: Kiskun Múzeum, Kiskun Múzeum Baráti Köre.

Érdeklődni és jelentkezni lehet a Kiskun Múzeumban.

Tel.: 76/461-458, e-mail: kiskunmuzeum@gmail.com

(Fotó: 2016. évi archív)

2024. Május 06. 08:23, hétfő | Helyi

Oktatási Hivatal: ma kezdődik a május-júniusi érettségi vizsgaidőszak

A nemzetiségi nyelv és irodalom tárgyak írásbeli vizsgáival ma kezdődik a 2023/2024-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka.

2024. Május 06. 07:29, hétfő | Helyi

Sok kiváló tanuló kezdi meg érettségi vizsgáit a Móra Ferenc Gimnáziumban

A Móra Ferenc Gimnázium 2024. május 3-án (pénteken) tartotta ballagási ünnepségét.

2024. Május 05. 12:12, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból