Hírek
2015. December 01. 10:08, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Emberölés miatt emeltek vádat egy 78 éves férfi ellen
Vádat emeltek egy 78 éves férfi ellen, aki halmaji otthonukban egy vascsővel olyan súlyosan bántalmazta a feleségét, hogy a nő a helyszínen meghalt - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
A vádhatóság tájékoztatása szerint a vádlott és felesége több évtizede éltek házasságban, az utóbbi időkben már gyakran veszekedtek. Idén januárban ismét szóváltás alakult ki közöttük, ennek során a 74 éves nő egy kést vett elő és férje felé hadonászott. A férfi kiütötte felesége kezéből az eszközt, majd a vita folytatódott. Közben a férj felkapott egy több mint fél méter hosszú vascsövet és azzal a felesége fejét kezdte nagy erővel ütni.
Az asszony a bántalmazás következtében olyan súlyos koponyasérüléseket szenvedett, hogy rövid időn belül meghalt.
A vádlott a cselekmény után a közelben lakó lányukhoz ment és értesítették a rendőrséget.
A főügyészség különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős kora és fogyatékossága miatt korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntett miatt emelt vádat a jelenleg házi őrizetben lévő férfi ellen.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
