2024. április 24, szerda - György

2013. November 21. 09:53, csütörtök | Helyi
Forrás: - szerk. -

Élőzenével jótékonykodik a Rocktár

Harmadik éve szervez jótékonysági koncertet a Rocktár november 30-án. Az idei évben Török Jánoson, egy 13 éves értelmi fogyatékos kisfiún próbál meg segíteni a szórakozóhely helyi zenekarok összefogásával.

A kiskunfélegyházi Rocktár minden év karácsonya előtt jótékonysági koncertet szervez, melynek keretében eddig két kisfiúnak tudtak segítséget nyújtani abban, hogy a betegségükből való kilábalás érdekében egy-egy sterilszobát alakíthasson ki a két család. Az idei évben Török Jánosért, egy 13 éves értelmi fogyatékos kisfiúért fogott össze a koncertklub ismét helyi zenekarokkal. Jánoska szervezete az agykárosodása melletti betegségek miatt túltelített vegyszerekkel és csak vegyszermentes, alternatív gyógymódokkal tudnának rajta segíteni, ami az idegrendszerére hatna. Ezeket a gyógymódokat viszont a társadalombiztosítás nem finanszírozza. A család nehéz anyagi helyzete miatt a Rocktár idén Jánoskának szervezi a jótékonysági koncertjét november 30-án, 20 órától. A kezdeményezéshez három helyi zenekar csatlakozott: a Venzo, a 120 decibel és a Hamis a muzsika.
Az adományokat nem csak a koncerten, de a Rocktár nyitva tartási idejében is várják, illetve kupakgyűjtéssel is lehet segíteni, melyeket leadhatnak a Petőfi lakótelepen lévő abc-ben, valamint a József Attila utcában, az Értelmi Fogyatékosok Napközi Otthonában.

2024. Április 23. 16:25, kedd | Helyi

Növényvédelmi permetezés

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).