Hírek
2019. Július 04. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Elítéltek egy szabadbattyáni nőt férje megölése miatt
Életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélt a Székesfehérvári Törvényszék szerdán, első fokon egy szabadbattyáni nőt, aki tavaly tavasszal gyógyszerrel megölte a férjét.
A törvényszék az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az asszonyt előre kitervelten, nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntette miatt ítélték el. Az elsőfokú ítélet értelmében a vádlott legkorábban 25 év múlva bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítélet ellen a vádlott és védője felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett, az ügyésznek három napja van nyilatkozni. A nő a másodfokú határozat kihirdetéséig letartóztatásban marad.
A megállapított tényállás szerint a pár több mint harminc évig élt házasságban, a nő azonban már elégedetlen volt, új kapcsolatot alakított ki. A feleség a házasság felbontására törekedett, szerette volna, ha a férje elhagyja közös otthonukat, ő pedig új társával ott élt volna tovább.
A férfi elzárkózott a válástól, ezért a nő elhatározta, hogy megöli, így szerzi meg a házat.
A feleség 2018 áprilisában az általa szedett gyógyszerekből nagyobb mennyiséget adott be a férjének, aki azoktól rosszul lett és kórházba került. Később a feleség altatókkal elkábította, majd megpróbálta a férfit a fürdőkádban vízbe fojtani. Végül június 1-jén előbb nyugtatókat, aztán nagy mennyiségű szív- és érrendszerre ható gyógyszert, valamint káliumtablettát adott be a férfinak és magára hagyta az ingatlanban. A gyógyszerek hatására a sértett keringése összeomlott, végül a férfi szívmegállás következtében meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
