2024. április 25, csütörtök - Márk

2014. Június 07. 13:37, szombat | Helyi
Forrás: Félegyházi Hírek

Elismerték a pedagógusok munkáját

Az oktatásban dolgozó óvodapedagógusokat, tanítókat, tanárokat köszöntötték június 6-án, a művelődési központ dísztermében megtartott ünnepség keretében.

A tankerület óvodás- és iskolás csoportjainak műsora után osztották ki a díszdiplomákat, okleveleket azoknak a pedagógusoknak, akik 25 éve, vagy ennél régebben nevelik, tanítják gyermekeinket. Az elismeréseket Mayer Tamásné, a kiskunfélegyházi tankerület vezetője, Balla László alpolgármester és Rádiné Gémes Ildikó, Pálmonostora polgármestere adta át az óvónőknek, tanítóknak és tanároknak.

50 évvel ezelőtt szerezték első diplomájukat, ezért arany oklevelet kaptak: Sávoli Józsefné, Meizl Ferencné, Juhász Istvánné, Huszka Jenőné.
60 évvel ezelőtt szerezték első diplomájukat és ezért gyémánt oklevelet kaptak: Ádám Ferencné, Balázs Gáborné, Bányai Ferenc Imréné, Basics Istvánné, Boldog Ferencné, Juhász Ottóné, Megyesi Lászlóné, Mester Gyuláné, Nemcsok Imréné, Némedi László, Takács Ferencné, Tóth Vincéné, Varga Jánosné.

65 évvel ezelőtt szerezték első oklevelüket, ezért vas oklevelet vehettek át: Benczéné Makrai Olga, Cseh Jánosné, Dr. Édes Istvánné, Kiss Jenő Istvánné, Móré Albertné.
Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült: Fekete Józsefné, Nagy Ferenc, Nagy Lajos.
Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kaptak: Kapusné Eke Mária, Mészáros Gyuláné.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ külön elismerő oklevelében részesültek:
Bense Zoltán, Borics Zoltánné, Csergőné Mészáros Hermina, Csikós Tiborné, Dr. Szabó Gyuláné Matyók Katalin, Fazekasné Koncz Mónika, Feketéné Papp Éva, Horváthné Gulyás Henrietta, Karácsonyi Melinda, Kósa Erika, Kuruczné Dinnyés Anikó, Lőrincz Hajnalka, Mészáros Anita, Palásti Lászlóné, Pappné Németh Gabriella, Rádiné Petróczi Márta, Sejben Ilona, Szabó Ildikó, Takács Istvánné, Takó Lajos, Terjékné Ferenczi Zita, Zsibritáné Karsai Ildikó.

Jubileumi oklevelek:
25 éves oktató-nevelő munkáért: Berecz Mária, Csabai Csaba Pál, Csankovszki Márta, Csányi Ottó, Endre Zsófia, Gulyásné Vida Gyöngyi, Héderné Kiss Brigitta, Iványiné Bordás Mária, Lajkóné Solymosi Marianna, Lőrincz Hajnalka, Makra Mónika, Marton Rozália, Miklósné Hideg Zsuzsanna, Nagy Zsolt, Szépe Ferencné, Tajthy Józsefné, Timafalvi Lászlóné.
30 éves oktató-nevelő munkáért: Bak Zsolt Károlyné, Bense Zoltán, Dányi Judit, Feketéné Papp Éva, Kiss-Elek Mihályné, Kuklisné Galántai Gabriella, Madácsiné Kapus Erika, Nagy János Zoltánné, Nagy Lajosné, Sinkó Ildikó, Takó Lajos, Terbéné Berki Eszter, Vincze Tiborné.
35 éves oktató-nevelő munkáért: Huszka Edit, Jókainé Farkas Erzsébet, Kolláth Jánosné, Riskó Eszter, Sári Andrásné, Szabó Tünde, Tajti Gáborné, Török Jánosné.
40 éves oktató-nevelő munkáért: Dudás Mártonné, Rosta Ferenc, Szurmikné Sándor Emma, Virágné Tóth Ilona Márta.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Kiskunfélegyházai Tankerület az „Év pedagógusa” címet kapta: Rosta Ferenc.
Az ünnepség keretében köszöntötték a Németh László díjjal kitüntetett Dr. Borbélyné Szabó Katalin tanárnőt és az Apáczai-Csere János díjas Dr. Horváth Gábor tanárt.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot