2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

2024. Február 06. 08:46, kedd | Helyi sport

Elindult a versenyév a Koppányoknál

2023. január 20. Kunszentmiklósra utaztak a Koppányok, a Nyílegyenes Íjász Egyesület által rendezett Terem Országos Bajnokságra felkészítő örömíjász versenyre.

A szervezők 12 célt állítottak fel, melyet két körben lőttek meg, a második kört kissé átrendezték. A célok kettő lőállásosak voltak, így viszonylag gyorsan ment a verseny.

Eredmények:
Vadászreflex íjjal:
Tamáskovics Gyula 4., Dinnyés Gyula 5. helyezést ért el.

Történelmi modern pusztai íjjal:
Bicskeiné Csányi Mária 3., Kövecses Zuszsanna 11., Szeibert Imre 20. helyen végzett.

2023. január 27-én Várpalotán rendezte meg a Terem Nemzeti és Országos Bajnokságot, a Magyar Íjász Szövetség. Jó hangulatú Bajnokság volt, délelőtti és délutáni versenyekkel, 280 indulóval. Az Országos Bajnokságokon van lehetősége az íjászoknak minősített szintet megszerezni. Az éjszakába nyúló eredményhirdetésen a következő helyezések és minősítések születtek:
Történelmi modern íjjal:
Bicskeiné Csányi Mária 5. II minősítés , Szólya Imre 14. III-as minősítés, Szeibert Imre 23., helyezést szerezte meg.

Vadászreflx íjjal :
Fekete Boglárka 4. III-as minősítés, Zoboki Csenge 5., Dinnyés Gyula 7.helyeztt és II-es mimősítés, Balanyi Sándor 11. helyezett és III-as minősítést érte el.

A Koppányok a 2024 es évre a felkészülést elkezdték, saját versenyük pedig legközelebb a Constantinum Sportcsarnokban lesz, február 25-én ahova a nevezések elkezdődtek.

Kis Mónika
Koppányíjász