Városlista
2025. május 20, kedd - Bernát, Felícia

Hírek

2018. Március 17. 12:53, szombat | Belföld
Forrás: police.hu

Elfáradt, majd segítséget kért a kocsitolvaj

Egy 21 éves férfi ellen javasolnak vádemelést a dabasi rendőrök, aki a gyanú szerint tavaly ősszel lopott el egy személykocsit Örkényben.

A Dabasi Rendőrkapitányságon indult eljárás egy örkényi férfi ellen lopás bűntett, valamint egyedi azonosító jellel visszaélés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

A nyomozás adatai szerint a 21 éves férfi 2017. október 20-án este egy örkényi utcában leparkolt kocsi ablakát betörte, majd a járművet eltolta a helyszínről. Cselekménye közben elfáradt, így egy arra járó gyanútlan állampolgártól kért segítséget, mondván, elromlott autója vontatásában kér közreműködést. Ezek után az autót egy örkényi üzlet előtt parkolta le, majd rendszámtábláit leszerelte.

A dabasi rendőrök azonosították a bűncselekmény feltételezett elkövetőjét, akit az eljárás során gyanúsítottként hallgattak ki, majd az ellene folytatott nyomozás befejezését követően az ügy iratait vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségnek.

Címkék: örkény, Dabas, kocsi, tolvaj

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld

Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést

Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld

Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról

tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.

2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld

Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor

Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.