2024. április 24, szerda - György

2017. Október 03. 12:38, kedd | Helyi
Forrás: Adrienn

Életre kelt mesék

A Móra Fesztivál nyitányaként a Magyar népmesék és Cigánymesék című rajzfilmsorozat képeiből vándorkiállítás nyílt a múzeumban október 2-án.

Elsőként Mészáros Márta múzeumigazgató üdvözölte a népes számban megjelent érdeklődőket, majd Csányi József, városunk polgármestere és Szoboszlay Eszter animációs filmrendező nyitotta meg. A Constantinum Intézmény Móra Ferenc Katolikus Általános Iskolájának diákjai Kátai Tibor felkészítő tanáruknak köszönhetően egy kedves mesejátékkal színesítették a jeles eseményt.

A Móra Ferenc Társaság által évről-évre megrendezésre kerülő Móra Fesztiválon ezúttal az író gyermekeknek szóló művei, meséi kerülnek középpontba.
A Magyar népmesék és Cigánymesék című rajzfilmsorozat képeiből készült bámulatra méltó vándorkiállítás november 4-ig látogatható a múzeum nyitva tartási idejében.

A Móra Fesztivál további eseményei:

Október 4. (szerda) 15:00 óra
Történetek Móra diákkorából
Előadó: Kapus Béláné ny. igazgató, a Móra Társaság ügyvezető elnöke
Helyszín: Petőfi Sándor Városi Könyvtár

Október 7. (szombat) 10:00 óra
Móra-rajzpályázat eredményhirdetése, díjkiosztás
A megjelenteket köszönti Kállainé Vereb Mária könyvtárigazgató, a Móra Társaság titkára.
Helyszín: Petőfi Sándor Városi Könyvtár

Október 12. (csütörtök) 13:00 óra
Az általános iskolások dramatizálási bemutatója Móra Ferenc: Úri kalap című kötetéből.
Köszöntőt mond Rosta Ferenc alpolgármester, a Móra Társaság tagja.
Közreműködik: Kátai Tibor és a Constantinum Intézmény néptánccsoportja, valamint Vas László
Díszvendégek: Jenesné Móra Zsuzsa, Móra István dédunokája, a Móra Társaság tagja, Vészits Andrea, Móra Ferenc dédunokája, a Móra Társaság elnöke.
Helyszín: Móra Ferenc Művelődési Központ

Október 14. (szombat) 10:00 óra
Kovács-Krassói Anikó muzeológus - Medgyesi Konstantin tudományos igazgató, a szegedi Móra Ferenc Múzeum munkatársainak előadása Móra, mint kulturális szervező
Az előadással Móra Ferenc múzeumigazgatósága előtt tisztelegnek, akit száz esztendeje, 1917-ben neveztek ki a szegedi kultúrpalota és múzeum élére.
Az ünnepi heteket lezárja: Mészáros Márta
Helyszín: Kiskun Múzeum