Hírek
2021. Május 29. 07:00, szombat |
Külföld
Forrás: Kriják Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti
Életbe léptek az enyhítések Horvátországban

Életbe léptek az enyhítések Horvátországban, az új intézkedések azonban megosztották a vendéglátósokat - írta a Jutarnji List című horvát napilap pénteken.
Azon vendéglátóhelyek számára, amelyek ételt szolgálnak fel, és rendelkeznek a minimális műszaki feltételekkel, engedélyezik a beltéri helyiségek használatát. A kávézók és más egységek, amelyek csakis italt szolgálnak fel, továbbra is csupán teraszokon és kerthelyiségekben fogadhatják a vendégeket. Ez megosztotta a vendéglátósokat. Azok, akik teljes kapacitással dolgozhatnak, üdvözölték a válságstáb döntését, bár jelezték, szerintük kicsit elkéstek vele. A bárok és kávézók azonban "szegregációval" vádolták a testületet és elégedetlenségüknek adtak hangot.
Davor Bozinovic belügyminiszter, a válságstáb vezetője ígéretet tett arra, hogy június közepén, amikor lejárnak a jelenlegi intézkedések, felülbírálják döntésüket, és várhatóan engedélyezik mindenki számára a beltéri kiszolgálást.
Horvátországban a korábbi 25 fő helyett száz főig lehet nyilvános rendezvényeket és összejöveteleket tartani, zárt térben engedélyezik a sportolást, valamint a korábbi 22 óra helyett 23 óráig lehetnek nyitva az üzletek és a szolgáltatók.
A határátlépésen is könnyítenek, de csak a kiskorúak számára. A gyerekeknek - akik szüleikkel utaznak - tizenkét éves korig nincs szükségük tesztre, ez a korhatár korábban hét év volt.
Nyílt térben lehetőség lesz szakkiállítások és vásárok megrendezésére, de kötelező lesz a maszk viselése.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.