2024. május 6, hétfő - Ivett

2017. Július 08. 13:00, szombat | Helyi
Forrás: OrientPress

Eldőlt: vasárnap lesz a Balaton-átúszás

Vasárnap megrendezik a 35. Balaton-átúszást a főszervező Budapest Sportiroda (BSI) tájékoztatása szerint.

Az első halasztást követően szombatra kiírt eseményt csütörtökön vasárnapra tették át.

„Az OMSZ siófoki obszervatóriumának előrejelzése alapján a Balatoni Vízirendészet parancsnokának egyetértésével most vasárnap közel ideális feltételekkel lehet megrendezni az eseményt” – áll a szervezőknek az MTI-hez eljuttatott közleményében. Ebben arra is kitérnek, hogy a víz várható hőmérséklete 25-26 fokos lesz, de a délutáni bizonytalan időjárás miatt 7.30-tól az eredetileg megjelölt 13 helyett csak déli 12 óráig lehet majd elkezdeni az úszást az 5,2 kilométeres távon.

A Révfülöp és Balatonboglár közötti átúszást eredetileg múlt szombaton rendezték volna, de a kedvezőtlen időjárás miatt a rendezők akkor is a halasztás mellett döntöttek.

Címkék: balaton átúszás

2024. Május 05. 12:11, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István templomból

2024. május 5. - SZENT ISTVÁN TEMPLOM