2024. április 23, kedd - Béla

2015. Március 16. 10:00, hétfő | Helyi
Forrás: Adrienn

Együtt ünnepeltek a sajtó munkatársai

2015. március 15-én az 1848/49-es szabadságharc és forradalom 167. évfordulója mellett egy régen feledésbe merült ünnep a „Magyar Sajtó Napja” került felelevenítésre a Polgármesteri Hivatal dísztermében.

A meghívott média képviseletében megjelenteket városunk elöljárói látták vendégül, hogy kellemes, családias hangulatban költsék el az ünnepi ebédet.

A városunkban és a vonzáskörzetben működő rádiók szerkesztő gárdája, munkatársai és a nyomtatott sajtó kollégái képviseltették magukat a rendezvényen. Az ünnepnek még egy kivételes apropója volt. Hájas Sándor a Félegyházi Közlöny - mondhatjuk úgy - tősgyökeres fotóriportere és újságírója a 60. születésnapját ünnepelte a napokban. Sándor neve mindenki előtt közismert, hiszen egész életpályáját a sajtó világában töltötte, sok érdekes és információban gazdag cikk született a tollából. A nevét hallva kivétel nélkül meghajlunk munkásságának nagysága előtt.

Mi sem lett volna méltóbb nap a születésnapjának megünneplésére, mint a „Magyar Sajtó Napja”!

Tortával, ajándékokkal, szívből jövő kézfogással, baráti ölelésekkel és sok-sok kedves szóval köszöntöttük.

A rajongás, amivel körbevettük nem csak születésnapjára szólt nagy nevű kollégánknak, hanem reméljük még nagyon sokáig útravalóul szolgál további munkásságához.

Fotók: Kürti László

2024. Április 23. 10:37, kedd | Helyi

Vonat és autó karambolozott Kiskunfélegyháza külterületén

A Csongrádi úti tanyák megállóhely közelében történt a baleset.

2024. Április 22. 14:46, hétfő | Helyi

Ma van a Föld Napja

2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján.

2024. Április 22. 14:17, hétfő | Helyi

Sokat árthat a jószándék is!

Ne vigyék haza a madárfiókákat és más állatkölyköket, őzgidákat, nyúl-, nyest- és mókuskölyköket, vadmalacokat! - kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2024. Április 22. 14:08, hétfő | Helyi

Családi délelőttöt tartottak a könyvtárban

A Föld napja alkalmából családi délelőttre invitálták az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárba.