Hírek
2018. Október 07. 16:46, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Egyre népszerűbb a babakötvény
Egyre többen nyitnak a \"babakötvény\" vásárlásához szükséges Start betétszámlát a gyermekük részére - közölte a Magyar Államkincstár pénzforgalmi elnökhelyettese az M1 aktuális csatorna szombati műsorában.
Borbély László András hangsúlyozta: 2013 óta bővül nagy mértékben, évente 20-25 ezerrel a számlanyitások száma, így már 159 ezer számlát tartanak nyilván.
Az ütemre jellemző, hogy míg a múlt év végén 38 milliárd forint volt a 2006 óta nyitható Start számlákon tartott pénz, az idén már szeptemberben meghaladta az összeg a 48,5 milliárd forintot.
Ebben a helyzetben azzal számolnak, hogy az év végére a betétállomány meghaladja az 50 milliárd forintot - mondta az elnökhelyettes.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
