Városlista
2025. május 31, szombat - Angéla

Hírek

2017. Szeptember 21. 18:12, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Egymás után két csőtörés is problémát okozott a vízellátásban Pakson

Egymás után két csőtörés történt Pakson egy nagy átmérőjű töltővezetéken, ami az egész várost érintő vízellátási problémát okozott.

Csütörtök délutánra ideiglenes megoldással, 10-15 utca kivételével, a szolgáltatást helyreállították - közölte Csapó Sándor, a Mezőföldi Regionális Víziközmű (Mezőföldvíz) Kft. ügyvezetője a paksi városházán csütörtökön tartott sajtótájékoztatón. Tájékoztatása szerint a város háromnegyed részén, ha kisebb nyomással is, de biztosított az ivóvíz, a Malomhegy nevű városrészen azonban továbbra is vízhiány várható, miután szerdán, majd csütörtökre virradóra meghibásodott a Boc-hegyi magastározó töltővezetéke.

A hiba elhárításába már a Fővárosi Vízművek nyolcfős csoportja is bekapcsolódott - mondta az ügyvezető, hozzátéve: ha semmi nem lassítja a munkát, az éjszaka végeznek a javítással. Addig az ellátatlanul maradt 10-15 utcába tartályos vizet szállítanak.

Az atomerőművet és a város külterületeit nem érintette a szolgáltatás kimaradása, mert azok más vezetéken jutnak ivóvízhez - mondta az ügyvezető, aki az okok kivizsgálását a helyreállítás utánra ígérte.

Szabó Péter polgármester arról tájékoztatott, hogy az intézményeket csütörtökön tartályos és palackos vízzel látták el, pénteken a tankerületi központ által működtetett általános iskolákban tanítási szünet lesz, más intézményekben rövidített tanórákat tartanak.

A bölcsőde, az óvodák és az idősek otthona a megszokott ellátást nyújtja akkor is, ha valamilyen ok miatt szünetelne a vízszolgáltatás - mondta a polgármester. A Paksi Gyógyászati Központban péntek reggel döntenek a működési rendről. Amennyiben továbbra is gondok lesznek a vízellátással, a laboratórium és az egynapos sebészet nem fogad betegeket, és zárva lesz a gyógyfürdő is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 30. 20:44, péntek | Belföld

NGM: a SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak

A SZÉP-kártya jelentős segítség a magyar családoknak, áprilisban 14 százalékkal többet költöttek a kártyabirtokosok, mint egy évvel korábban - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken

2025. Május 30. 16:51, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna egy veszélyes ország

Az online csalásokban részt vevő bűnözői csoportok 80 százaléka ukrán háttérrel dolgozik, ukrán emberekből áll, Ukrajnában van a központjuk.

2025. Május 30. 12:29, péntek | Belföld

NAK-terméktanács: júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére

A megszokottnál később kezdődhet az idén a hazai dinnyeszezon, a hűvös tavasz miatt júliusig kell várni a mézédes magyar görögdinnyére, a termés várhatóan meghaladja majd a tavalyit

2025. Május 30. 10:05, péntek | Belföld

48 perc - Takács Péter: sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben

Sok előrelépés történt az egészségügyben az elmúlt 4-5 évben. Történelmi léptékű orvosi béremelést hajtottak végre, megszűnt a hálapénz, sok kórházat felújítottak